een persoonlijke handtekening toegevoegd in de vorm van twee gepassioneerde geliefden op een eiland. Finley heeft dit detail met haar vergrootglas ontdekt en is er zeker van dat Bernhard dit over het hoofd heeft gezien. Als verzamelaarster weet ze dat een dergelijk detail de kaart bijna onbetaalbaar maakt, maar Bernhard wil hem sowieso niet verkopen en heeft haar gebruikt om zijn oordeel be vestigd te krijgen. Als Finley hoort dat Bernhard betrokken is bij enige verdachte zaken, besluit ze de goede manieren onder handelaren te laten varen en gaat achter zijn rug om naar Martha om deze te overtuigen de kaart aan haar te ver kopen. Martha, die dol is op Bernhard, weigert. Nu moet Finley overgaan tot smeken en uiteindelijk gaat Bernhard om, maar zijn prijs is buiten alle proporties. Vernederd moet ze toegeven wat de kaart voor haar betekent, ze ver koopt al haar bezittingen en leent zelfs geld van John om hem te kunnen kopen. Als ze bij Bernhard terugkomt met het geld, weigert hij alsnog. Zegt dat ie zich bedacht heeft. Dat hij niet wil verkopen. Flij verwacht dat ze gek zal wor den, maar dat gebeurt niet. Ze ziet simpelweg af van de koop en als in trance duwt ze hem op het bed achter hem. De gepassioneerde scène die volgt, betekent voor beiden zowel een einde als een nieuw begin. Bij een bezoek was voor mij als redacteur van De Holland- se Cirkel en Geodesia ook interessant hoe anno 2000 een kunstenaar een antiek ogende kaart met zorg vervaardigde ten behoeve van de film. De aanwezige regisseuse vroeg of er ergens ook nog aan een astrolabium was te komen, maar dat wist ik niet. Wel konden van de Meetkundige Dienst van de Rijkswaterstaat eigentijdse GIS-posters en -boeken worden uitgeleend aan Finley. Het is nog onzeker of kan worden gefilmd in het Paleis op de Dam. Onbekend is uiteraard ook nog de toekomstige distributie. Maar hoe dan ook zullen meer mensen dan ooit het instrumenteel erfgoed zien. Het is verspreid over de hele kamer van de 'map-maker'. Verder bericht volgt. Uw doelgroep binnen handbereik! tel. 0499 - 39 86 89 fax 0499 - 37 44 97 e-mail: westbest@wxs.nl GHODESIA GEMEENTE ZEVENAAR Op de afdeling Informatie en Vastgoed van de sector Grondgebied is plaats voor een MEDEWERKER GIS/LANDMETEN HBO-niveau, 36 uur per week Als medewerker GIS/Landmeten verzorgt u de ge automatiseerde geografische informatievoorziening. U houdt zich bezig met het optimaliseren van de gemeen telijke vastgoedinformatie en het gebruik van liet Geo grafisch Informatie Systeem. U formuleert en actuali seert de geometrische en administratieve basisbestan den. U geeft vorm aan de informatievoorziening binnen de sector Grondgebied en zonodig ontwikkelt u eenvou dige tools en maakt u GIS-analyses. Tevens verricht u landmeetkundige werkzaamheden, zowel in de binnen- als buitendienst. U beschikt over een afgeronde opleiding op HBO- niveau informatica/vastgoed/landmeten. U heeft kennis van relationele databases en enige jaren ervaring met het werken en beheren van GIS-systemen en met landmeet kundige opname- en verwerkingstechnieken. U maakt presentaties mogelijk en draagt - in goed over leg met gebruikers - zorg voor het vervaardigen van GIS-applicaties. U bent gewend daarin initiatieven te nemen. Afhankelijk van de mate waarin aan de gestelde eisen wordt voldaan vindt inpassing plaats in de functieschaal 8 of in de aanloopschaal 7 (minimaal 3.224,— en maximaal 5.392,— bruto per maand). Nadere informatie kunt u inwinnen bij de heer R. Putmans, hoofd van de afdeling Informatie en Vast goed, tel.nr. 0316-595135. Sollicitaties (m/v) Binnen 14 dagen na verschijning van dit blad brief met CV richten aan het college van Burgemeester en wet houders van Zevenaar, Postbus 10. 6900 AA Zevenaar, onder vermelding van 'sollicitatie'' op brief en enve loppe. 2000-4 Met Geodesia bereikt u een groot deel van uw doelgroep. Het actuele maandblad wordt gelezen door (staf)medewerkers van overheids- en gemeentediensten, architecten-, ingenieurs-, kartografische en geodetische bureaus, bouwbedrijven en aanverwante branches. Een buitengewoon interessante lezerskring die u relatief goedkoop kunt bereiken. Met een advertentie in Geodesia! INFORMATIE: WESTERUM PUBLICITEIT

(NGT) Geodesia | 2000 | | pagina 34