A In memoriam Chris Boelens voor het opzetten van een geografisch informatiesysteem (GIS). Acht water schappen en een aantal bedrijven heb ben een INTegraal Waterschappelijk Informatiesysteem (INTWIS) ont wikkeld, dat bij het GIS zal worden ingezet. Men staat er gewoonlijk niet bij stil welke gegevens er met betrekking tot de sectoren Waterkeringen, Wegen en Waterbeheer allemaal dienen te wor den geregistreerd. Lengte, breedte, aantal, plaats en constructie van we gen, waterlopen, bruggen en duikers, informatie over verkeersborden en lichtmasten, gegevens met betrekking tot de onderhoudsinspecties of de schouwvoering, details betreffende putten, rioolgemalen en zuiveringsin stallaties, gegevens afkomstig van landmetingen en hydrografische me tingen van de vooroever met de peil- boot, enzovoort. In een GIS kunnen in dit opzicht zowel deze ruimtelijke gegevens, als niet-ruimtelijke gegevens worden opgeslagen. Op donderdag 20 april a.s. bent u van af 13.30 uur welkom in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. De rayoncommissie Zuidwest Op woensdag 10 mei 2000 wordt te Eindhoven een rayonbijeenkomst ge houden met als onderwerp 'Het Ka daster en zijn klant'. W. van Dijke, directeur van Geo Technische Combinatie (GTC) te Best, houdt een lezing over de wijze waarop het Kadaster met zijn klanten zou moeten omgaan voor wat betreft de voorlichting en de levering van kadastrale kaart, GBKN en andere be standen. K. van der Hoek, beleidsmedewerker bij de concernstaf VIG van het Kadas ter te Apeldoorn, houdt een lezing over 'Een klant van het Kadaster' met als aandachtspunten: wat krijgt hij of zij in de digitale be standen; wat kan hij of zij daar dan mee; wat kan hij of zij daar NIET mee. De bijeenkomst vindt plaats in het ge bouw van het Kadaster, directie Zuid, Anna van Engelandstraat 8 te Eindho ven, aanvang 20.00 uur; vanaf 19.30 uur hopen wij u te verwelkomen on der het genot van een kopje koffie. Inlichtingen: J. Schreurs (0473 - 36 22 28). De Rayoncommissie Noord-Brabant/Limburg Op 18 mei 2000 vindt in Arnhem een avondbijeenkomst plaats van het ra yon Gelderland/Overijssel over het onderwerp: 'De toekomst van de geo- desie-opleidingen hbo en mbo'. Spre kers zijn Hans Duifhuizen, afdelings- managerBouw- en Civiele Techniek Chris Boelens is geboren in 1911 en overleed begin ja nuari 2000 te Maastricht. In de crisisjaren trad hij in dienst bij de belastingen te Deventer. In 1932 nam hij deel aan het tekenaarsexamen voor kandidaten uit de zogenaamde 'vrijen' opleiding. Hij slaagde hiervoor en werd als tekenaar van het Kadas ter en Domeinen in tijdelijke dienst geplaatst in Arnhem. Vrij snel hierna werd hij lid van de 'Vereniging Teeke naars van het Kadaster en Domeinen', het latere VTAK (Vereniging van Technische Ambtenaren van het Kadas ter), thans de BvK (Bond voor Kadasterpersoneel). In het begin van de Tweede Wereldoorlog werd hij overge plaatst naar Zwolle (R). In november 1941 heeft Chris voldaan aan het onderzoek naar de resultaten van de op leiding van tekenaars voor het verrichten van terrein werkzaamheden. Vrij snel hierna werd hij overgeplaatst naar Amsterdam (LD), waar hij met zijn gezin de moei lijke jaren van de oorlog doorbracht. In 1951 werd hij overgeplaatst naar Den Haag (LD), waar hij werd inge schakeld bij de hermeting van de binnenstad. Dit vond hij één van de mooiste opdrachten uit zijn loopbaan bij het Kadaster, want vaak vertelde hij over de belevenissen tijdens de metingen. Eind vijftiger jaren werd hij overge plaatst naar Maastricht. Hier ontmoette hij Adrie van Prooyen die in het hoofdbestuur van VTAK zat, en die hem betrok bij de redactie van het HO (Huishoudelijk Orgaan van de vereniging). De afdeling Limburg stelde Chris kandidaat voor het hoofdbestuur en tijdens de algemene vergadering in april 1960 werd hij met bijna algemene stemmen gekozen als HB-lid. Vijftien jaar later, in april 1975, nam hij afscheid. Bijna de gehele periode is hij ledenadministrateur, verzender en corrector van het HO geweest, en enige jaren redacteur. Bij de ver zending schakelde hij de gehele familie in. Vanaf 3 juni 1961 tot en met 1 januari 1975 was Chris bestuurslid van de Stichting NGL, thans de Stichting Geodesia, als afgevaardigde van de VTAK. Al die tijd was hij ledenadministrateur, acquisiteur en verzender van losse nummers met de bijbehorende rekening. Dit waren maandelijks behoorlijk wat werkzaamheden in de avond uren. In de tijd dat Chris bestuurslid was, moest men bij de Stichting nog op de kleintjes letten, en de Stichting mag de bestuursleden van de eerste uren dankbaar zijn voor hun inzet. Als dank voor al zijn werkzaamheden werd Chris tijdens de algemene vergadering van de VTAK in april 1975 benoemd tot erelid. Chris was een bescheiden man, die niet op de voorgrond trad. Hij was een doe-man, die zijn werk nauwgezet en enthousiast deed. Hij vond het belangrijk dat de middel bare landmeetkundigen de mogelijkheid kregen hun vak kennis te verbreden. Na enige maanden Roermond ging Chris in 1976 met pensioen. Chris, namens de BvK en de Stichting Geodesia bedankt voor al je werkzaamheden, en rust in vrede. Jos Schreurs 192 2000-4 GEODESIA Rayonbijeenkomst Noord-Brabant/Limburg Rayonbijeenkomst Gelderland/Overijssel

(NGT) Geodesia | 2000 | | pagina 42