A TU Delft GEODESIE van het Rijn IJssel College in Arnhem, en Hiddo Velsink, Hogeschool van Utrecht, opleiding Geodesie. Als onderdeel van het onderzoek 'Ac tualisering beroepsprofiel en eindter men Middenkaderfunctionaris GWW Geodesie' is in het najaar van 1999 door de SBW, het landelijk orgaan voor de Grond-, Water- en Wegen bouw (GWW) en Geodesie-opleidin- gen, een enquête gehouden bij werk gevers in de sector. De uitkomsten en de daaruit voortvloeiende aanpassin gen zullen in een voordracht van Hans Duifhuizen aan bod komen. In het schooljaar 2001 zullen de opleidingen, na goedkeuring door de minister, met een nieuwe kwalificatiestructuur star ten. De meest in het oog springende verandering zal zijn dat geodesie niet meer als een aparte opleiding voor komt, maar een uitstroomrichting van de GWW-opleiding zal zijn. Hans Duifhuizen is in zijn dagelijks werk afdelingsmanager Bouw- en Ci viele Techniek van het Rijn IJssel Col lege Arnhem en tevens lid van de Commissie Onderwijs Bedrijfsleven (COB) van de SBW. Het Rijn IJssel College is één van de drie Regionale Opleidingen Centra (ROC's) die een opleiding Middenkaderfunctionaris Geodesie aanbieden. De opleiding Geodesie/Geo-informa- tica van de Hogeschool van Utrecht is bezig met vele verbeteringen en veran deringen in het onderwijs. De fraai vormgegeven nieuwe geodesie-afde- ling in het nieuwe gebouw is daar slechts de uiterlijke weerslag van. Inhoudelijk wordt in de opleiding steeds meer nadruk gelegd op de geo- informatica, op managementvaardig heden en op bedrijfseconomische ken nis. Samenwerking met andere oplei dingen, zoals de opleiding Ruimtelijke Ordening en Planologie, en de oplei ding Milieukunde, zorgt voor een in tegratie die ook in de praktijk steeds meer noodzakelijk is. De aansluiting van de opleiding op wat in het be drijfsleven gebeurt, gaat een steeds centralere rol spelen. Hiddo Velsink zal hier in zijn voordracht op ingaan. Essentieel in de ontwikkelingen van het studieprogramma staat een heldere visie op wat geodesie en geo-informa- tica is en welke rol zij in de maatschap pij moeten spelen. Ingegaan zal wor den op die visie en hoe daarmee wordt omgegaan. Ook op didactisch gebied is de opleiding Geodesie/Geo-infor- matica met belangrijke veranderingen bezig, waarbij thematisch onderwijs en probleemgestuurd onderwijs belang rijke begrippen zijn. Naar verwachting zullen de nieuwe ontwikkelingen een groter aantal scholieren doen besluiten in de geodesie en de geo-informatica hun broodwinning te gaan zoeken. Hiddo Velsink is hogeschooldocent met als belangrijkste aandachtsgebie den de geodesie en het projectonder wijs. De bijeenkomst is vrij toegankelijk en begint om 20.00 uur in het gebouw van het mbo-college, Thorbeckestraat 6 in Arnhem. Ontvangst met koffie vanaf 19.30 uur. Inlichtingen: ir. J. van Buren, telefoon (055) 528 55 09. De rayoncommissie Gelderland/Overijssel Op 18 mei 2000 vindt de studiedag 'Grondprijsbeleid in het kader van een marketingstrategie' plaats in De Haag se Lobby, Stadhuis Den Haag, Spui 68 (ingang bibliotheek). De kosten van deze studiemiddag bedragen ƒ75,-. De studiedagen gemeentelijk grond beleid worden georganiseerd door de sectie Geo-informatie en Grondbe leid, afdeling Geodesie van de TU Delft. Contactpersonen zijn prof. dr. W. K. Korthals Altes, telefoon (015) 278 50 99 en drs. ing. J. H. de Greef, telefoon (015) 278 75 69. Deze stu diedagen hebben een tweeledig doel. Primair gaat het om de uitwisseling van informatie tussen grondbedrijven onderling op actuele thema's. Secun dair gaat het om discussie over de re sultaten van onderzoek over het func tioneren van grondbeleid. Dit onder zoek zal vaak ervaringen van grondbe drijven in kaart brengen, waardoor het de facto functioneert als makelaar tus sen de kennis van verschillende grond bedrijven. Men kan zich aanmelden via een e- mailbericht aan: h.verwest@geo.tu- delft.nl met vermelding van naam, adres, telefoon-, faxnummer en e- mjuladres. Een aanmeldingsformulier ep informatie over deze studiemiddag kan men verkrijgen bij mevr. H. Ver- wèst, telefoon (015) 278 50 94, fax (015) 278 27 45 (zie ook www.geo. tudelft.nl/gigb/recent/studiemiddag/ html). Öp vrijdag 22 september 2000 zal 's| avonds in de aula van het Baronie college een grootse reünie worden ge organiseerd voor alle geodeten ooit afgestudeerd aan de mts te Breda. Mocht u nog geen persoonlijke uit nodiging hebben ontvangen, dan no- djgen we u bij deze alsnog uit deel te npmen aan deze reünie. Stuur een briefje met daarop uw naam en huidi- gje adres vóór 1 mei 2000 aan: Meet kundige Dienst RWS, P. Wouters, Kanaalweg 3b, 2628 EB Delft, e-mail: IJ.A.W.Kop@mdi.rws.minvenw.nl of P.C.A.Wouters@mdi.rws.minvenw. ijl. Inlichtingen over de invulling van de- zé avond volgen zo spoedig mogelijk ha opgave. Dit jaar wordt van 22 tot en met 26 mei de FIG Working Week 2000 ge houden in Praag. Naast de gebruikelij ke sessies van de FIG-commissies wor den tijdens deze Working Week weer (Je nodige interessante excursies geor ganiseerd. Ook zal er een grote ten toonstelling plaatsvinden, waar zowel commerciële als kennisinstituten aan wezig zullen zijn. Meer informatie over deze FIG Wor king Week is te vinden op: www. fig2000.cz. pe overheid heeft het initiatief geno men om de interbestuurlijke gegevens uitwisseling te verbeteren. Hiermee [wil de overheid komen tot een bespa ring van kosten voor het registreren en ibeheren van gegevens. Ook kan de l'kwaliteit van de informatievoorzie- 193 GEODESIA 2000-4 Grondprijsbeleid in het kader van een marketingstrategie Grootse reünie mts Breda FIG Working Week 2000 Gebouwen in woord en beeld

(NGT) Geodesia | 2000 | | pagina 43