De vernieuwing van de geometrische infrastructuur van Nederland, RD, NAP en ETRS89 Studiemiddag 27 september 2000 schillende functies binnen de informatica en de geodesie bekleed, en heeft recentelijk als projectleider het IT- beheer vormgegeven. 4. De beleidsontwikkeling voor de lange termijn krijgt een aparte plaats in de organisatie. Tot nu toe werd het onderzoek naar nieuwe productiemethoden uitgevoerd binnen de verschillende productie-afdelingen en de af deling Informatica. Het ontwikkelen van een visie op de lange termijn kwam zo nog weieens in conflict met de waan van de dag. Door een aparte afdeling Onderzoek en Ontwikkeling (O&O) los van de productie te forme ren, kunnen we in alle rust inspelen op nieuwe techni- sche ontwikkelingen. Door deze afdeling op niveau te vullen, kan hier ook het beleid voor de langere termijn worden ontwikkeld. Deze afdeling zal onder leiding van Bert Kolk komen te staan. Dit alles wordt aangestuurd door Frits Smit, alweer ruim een jaar bij ons werkzaam als (interim-)directeur. In de financieel/economische hoek en op de personeelsafdeling blijven Sander Gerritsen en Henk Roggen aan het roer. Wij denken met deze nieuwe organisatie onze afnemers op moderne leest te kunnen bedienen. Stichting Geodesia In samenwerking met de Stichting Geodesia georganiseerd door het Kadaster en de Meetkundige Dienst van de Rijkswaterstaat Locatie: Zalenverhuur Houtrust, Heideweg 23, Hooglanderveen, ten noorden van Amersfoort, aan de noordwestzijde van het kruispunt Hoevelaken. Met het openbaar vervoer bereikbaar vanaf station Amersfoort met een treintaxi, of in twintig minuten met bus 103, vertrek twee minuten na het hele uur. Programma 13.30- 13.35 Opening door dagvoorzitter dr. ir. F. J. J. Brouwer, directie Noord-Holland van de Rijkswaterstaat. 13.35 - 14.00 Rijksdriehoeksmeting sluit aan op Europa, dr. ir. M. A. Salzmann, Kadaster. 14.00 - 14.30 Het NAP, houvast in Nederland én Europa, ir. R. E. Molendijk, Meetkundige Dienst van de Rijkswaterstaat. 14.30 - 15.00 Het AGRS.NL, basis voor GPS-gebruik in Nederland ir. J. van Buren, Kadaster. 15.00- 15.30 Pauze. 15.30 - 16.00 Discussie onder leiding van dr. ir. F. J. J. Brouwer. Zie ook de vooraankondiging op p. 217 van het meinummer van dit tijdschrift en www.geodesia.nl. Aanmelding: Zie het losse inlegvel in dit nummer van Geodesia. Deelname is gratis, doch aanmelden dient te gebeuren vóór 15 augustus 2000. 298 2000-6 GEODESIA y/i k

(NGT) Geodesia | 2000 | | pagina 40