ONS WERKTERREIN en vrijblijvend oriënterend gesprek. Katalysator Geo Meetdienst, bureau voor landmeetkunde, begeeft zich al sinds 1966 op de meest uiteenlopende werkterreinen. Met ruim 80 gespecialiseerde medewerkers bieden we u de landmeetkundige dienstverlening waar u om vraagt: maatwerk in de letterlijke zin van het woord. Uw werkterrein kent voor ons weinig geheimen. Uw werkterrein is immers ons werkterrein. g?Q-meetd]E# GEODESIA 2000-6 terechtkomen, vanwaaruit ze leiding geven aan een organisatie". Door keu zes te maken zouden managers hun doel kunnen bereiken, werd haar ad vies. Welke oplossingen draagt de werk groep aan om het aantal managers met een geodetische achtergrond te verho gen? In de eerste plaats is dat het op nemen van basistheorie over manage ment, bedrijfsvoering en marketing in de studie. Daarnaast zouden de oplei dingen ook een katalysator moeten zijn in de stimulering van de studen ten om zich tot manager te ontwikke len. De mogelijkheid om af te stude ren op praktijkprojecten moet boven dien de vaardigheid in het leiden van projecten in een vroeg stadium onder steunen, zo verwacht de werkgroep. De taak ligt echter niet alleen bij de opleidingen. Ook vakverenigingen en branche-organisaties moeten zich het lot van aankomende managers aan trekken. Vakverenigingen zijn bij uitstek ge schikt om het ontwikkelen van ma nagementvaardigheden en kennis op het gebied van marketinginstrumen ten van hun leden te stimuleren en te ondersteunen. "Bied niet alleen tech nische onderwerpen aan op work shops en jaarvergaderingen, maar ga ook in op algemene managementvaar digheden" was het advies van de werk groep aan onder meer NVG en WL. Houterman: "Daar mee kan immers een basis worden gelegd voor een bredere bewustwording van de vaardigheden die niet direct zijn verbonden aan de technische kant van het vak". Daarnaast zocht de werkgroep steun bij het kleine aantal geodeten dat een managementfunctie bekleedt. Zij kunnen door hun positie een voortrekkersrol vervullen bij het ver groten van de kansen voor geodeten. Ze zouden de huidige generatie geodeten een grote dienst bewijzen als ze probeer den hen op meer managementfuncties binnen de geodesie te krijgen. Er zijn op dat gebied mogelijkheden te over: de leidinggevende kan de rol van mentor of coach op zich nemen en zo bewust werken aan de ontwikkeling van aan komende geodeet-managers. Maar ook door zelf een pro fessioneel manager te zijn kunnen zij het vakgebied promo ten, zo staat in het rapport. De meeste vragen die op de uitnodiging hadden gestaan, werden op deze middag in congrescentrum Orpheus te Apeldoorn afdoende beantwoord. De aanwezigen ver diepten zich in de persoonlijke vraag of zij toe waren aan een volgende stap in hun carrière en kregen inspirerende ervaringen van geodeet-managers te horen. Weinig aan dacht werd echter besteed aan concrete managementvraag- stukken. In de opzet om de toehoorders aan het denken te zetten over management in de geodesie waren de organisatoren duidelijk wel geslaagd en ook de ontmoeting met vakgeno ten tijdens de borrel aan het eind van de middag maakte veel goed. "Je herkent veel van wat gezegd wordt, en het is altijd nuttig deze feiten weer eens te horen", zei een deelnemer 11a afloop. Toch bleef er op deze studiemiddag één essentiële vraag in de lucht hangen. Willen geodeten zichzelf wel als manager ontpoppen? Want het mag dan nuttig zijn voor de promotie van het vakgebied, wellicht zijn zij die geen geboren leiders zijn, niet voor niets zo in trovert. BUREAU VOOR LANDMEETKUNDE Hoofdkantoor Bunschoten Celsiusweg 7 Bunschoten Postbus 13 3750 GA Spakenburg Tel. (033) 298 42 84 Fax(033)298 66 85 Bijkantoor Assen Geulstraat 71 9406 RR Assen Tel. (0592) 31 34 00

(NGT) Geodesia | 2000 | | pagina 43