gestalte heeft gekregen, loopt derhalve af op 31 december 2000. Hij heeft te kennen gegeven dat hij niet in aan merking wenst te komen voor een tweede termijn. Ondanks dat het stichtingsbestuur van het ITC de beslissing van de rector be treurt, heeft zij dit besluit geaccep teerd. Mede vanwege het feit dat het ITC een nieuwe fase ingaat met be trekking tot de integratie van het in ternationaal en wetenschappelijk on derwijs, heeft het bestuur besloten de vervulling van het rectoraat voortva rend ter hand te nemen. Er is reeds overeenstemming bereikt over de te volgen procedure en het ITC is posi tief over het vinden van een nieuwe rector voor het eind van dit jaar. Naast de termijn van de rector loopt tevens de termijn van de conrector af in 2000. Dr. Ing. Niek Rengers heeft de functie van conrector gedurende twee termijnen vervuld. Het is statu tair vastgelegd dat na twee termijnen een nieuwe conrector dient te worden aangesteld. In het nieuwe millennium zal het ITC, als gevolg van de integratie van het internationaal onderwijs met het wetenschappelijk onderwijs, een be langrijke nieuwe koers inslaan. Het ITC heeft er het volste vertrouwen in dat zij met een geheel nieuwe directie in 2001 enthousiast richting zal geven aan deze nieuw te volgen koers. Inlichtingen: ITC, Hendrik Prins, Ex ternal Communications Officer, tele foon 06 - 29 53 64 16. Ook dit jaar zal weer een zomerkamp van de afdeling Geodesie plaatsvin den. Als locatie is gekozen voor de Achterhoek, en wel voor de gemeente Gendringen. Omdat dit het eerste jaar is dat het zomerkamp maar twee weken duurt, zijn er enkele wijzigingen in het pro gramma aangebracht. Zo zal de open avond niet meer traditioneel op de tweede donderdag plaatsvinden, maar op zaterdag 1 juli. Vanaf 19.30 uur zal worden gevoetbald om de Daan Gast- bokaal door de zomerkampdeelne mers, ouderejaarsstudenten en afge studeerden. Hierna kan hierover en over andere zaken worden nagepraat onder het genot van een drankje. Vanaf 19.00 uur bent u van harte wel kom op het Recreatie- en Kampeer- centrum Slootermeer, Varsselderse- weg 9, 7075 DR Etten. Inlichtingen: Joep Hermans, Thijsse- weg 11, 2629 JA Delft, telefoon (015) 278 32 95, e-mail: j.hermans@stu- dent.tudelft.nl. (Foto uit Spits van 15 mei 2000.) Koekbakkerij Wieger Ketellapper uit het Friese Sintjohannesga bestaat hon derd jaar. Ter ere daarvan maakten de bakkers van Ketellapper onlangs de langste koek van Nederland. Een landmeter van een ingenieursbureau moest er op zaterdag 13 mei jl. aan te pas komen om de megakoek van 250 m lengte op te meten. Elsevier bedrijfsinformatie bv heeft Geomatics Information and Trading Centre bv (GITC) overgenomen. GITC is gespecialiseerd in uitgaven op het gebied van geomatica over de ge hele wereld. Voor GITC betekent dit de aansluiting bij een krachtige inter nationale onderneming; voor Elsevier houdt de overname in dat een com pleet cluster aan de activiteiten van Elsevier bedrijfsinformatie bv wordt toegevoegd. De uitgaven van GITC richten zich op fabrikanten, handelsondernemin gen en gebruikers als ingenieursbu reaus, lokale en landelijke overheden, en universiteiten die werkzaam zijn op het gebied van geomatica. Geomatica is een betiteling van de technologie van het verzamelen, analyseren en dis tribueren van geo-gerelateerde infor matie en data. Uitgaven van GITC zijn onder andere Gim International, Hydro International, Surveying World, Professional Surveyor, ISPRS Highlights en GEOmedia. GITC heeft een sterke positie opgebouwd, zowel nationaal als internationaal, en wil deze door de aansluiting bij Else vier verder uitbouwen. Voor Elsevier is de overname een belangrijke aanvul ling op het pakket internationale vak bladen. Bij GITC in Lemmer werken twaalf medewerkers, in de Verenigde Staten (de dochteronderneming Professional Surveyors Publishing Company inc.) zeven medewerkers. Inlichtingen: J. Boesjes (GITC), tele foon (0514) 56 18 54, A. Verstegen (Elsevier bedrijfsinformatie), telefoon (0314) 34 95 81, internet: www.gitc. nl, www.ebi.nl. Voor gebruik binnen het Joegoslavië- tribunaal in Den Haag heeft ESRI Nederland op verzoek van de Topo grafische Dienst te Emmen kaarten vervaardigd van het gebied Srebrenica/ Potocari in Bosnië. Het Joegoslavië- tribunaal leverde hiervoor het beno digde basismateriaal aan. Momenteel worden door het tribunaal de gebeurtenissen in zomer 1995 rond de 'safe haven' in Srebrenica/Potocari, Bosnië besproken. Dit houdt verband met de beschuldigingen tegen de Bos- nisch-Servische generaal Krstic. Het tribunaal buigt zich over het waar, waarom en hoe van de misdaden waar van de beklaagde wordt beschuldigd. Het is van groot belang te weten hoe het gebied waarin één en ander zich af speelde, eruit ziet. Immers, alleen in dien de rechters zich een goed en juist beeld kunnen vormen van het terrein en de geografie, is het voor hen moge lijk tot een juiste interpretatie van de verklaringen en getuigenissen te ko men. Er zijn vele zaken die voor een juiste beeldvorming afhankelijk zijn van de geografie van een gebied. Hoe 304 2000-6 GEODESIA Uitnodiging open avond zomerkamp 2000 TU Delft Land- of koekmeter? GITC naar Elsevier ESRI Nederland vervaardigt kaarten voor het Joegoslavië- tribunaal in Den Haag

(NGT) Geodesia | 2000 | | pagina 46