Reeds onder de vorige Vlaamse rege ring werd, na voorafgaand overleg met de partners van GIS-Vlaanderen, en met de WP en de WSG, de gebrui kelijke adviesprocedure opgestart om via SERV, MiNaraad, en Raad van State tot in het Vlaams parlement te raken. Decreten horen immers zorg vuldig getoetst te worden aan het be staande wettelijk instrumentarium en de maatschappelijke context. Met vol doende draagvlak krijgen die tenslotte kracht van wet. Na een bijna foutloos parcours is het voorontwerp van de creet op de valreep en louter op timing meegestruikeld over enkele batterijen dioxinekippen: zonder regering viel er niet veel decretaal werk meer te ver richten. Gelukkig acht opvolger en huidig bevoegd minister Johan Sauwens het geleverde werk waardevol genoeg om de draad meteen terug op te nemen. Zo wist hij op 6 juni jongst leden het dossier met eenparigheid van stemmen door de commissie Institu tionele hervormingen en Ambtenaren zaken van het Vlaams parlement te loodsen. Tenslotte werd op 5 juli 2000 het decreet ook in plenaire zit ting van het Vlaams Parlement goed gekeurd. De kerntaken van GIS-Vlaanderen worden hierin gespecificeerd: het uitbouwen van een metadata- bank waarin beschrijvende informa tie over bestaande geografische da tasets opgenomen worden; de organisatie van een meldings plicht inzake geografische informa tie en projecten; het aanmaken, bijhouden en behe ren van geografische referentiebe standen op de verschillende schaal niveaus; het OC kan daartoe de no dige overeenkomsten afsluiten met derden; responsabilisering van de deelne mers met betrekking tot aanmaak en bijhouding van (delen van) referen tie- en/of themabestanden; deelname aan normeringsinitiatie ven; coördinatie bij de aanmaak van the mabestanden. Uit: Nieuwsbrief GIS- Vlaanderen, juli 2000 Oranjewoud Geo Info heeft op 11 mei 2000 van Lloyds Register Quality Assurance Ltd. het NEN-ISO-9001 kwaliteits certificaat ontvangen. Lloyds verklaart hiermee dat het kwaliteitssysteem van Oranjewoud Geo Info beoordeeld en in overeenstemming is bevonden met de eisen van de kwaliteitsnormen van de ISO-9001 norm. De verschillende locaties (Heerenveen, Almere, Capelle a/d IJssel en Oosterhout) waren door Lloyds al afzonderlijk gecertificeerd, echter door de samenvoeging tot één business unit in 1999 was het noodza kelijk om te komen tot één kwaliteits systeem voor de gehele business unit. In mei was het zover. R. J. van der Poel van Lloyds (rechts op de foto) kon J. B. van der Veen (business unit directeur) en mevrouw S. Leijten (kwaliteitsfunctionaris) feliciteren met het behaalde certificaat. Per 1 mei 2000 heeft staatssecretaris Remkes van VROM Carry E. Dallin- ga-Hunter en mr. Els H. Swaab be noemd tot lid van de Raad van Toe zicht van het Kadaster. De nieuwe le den volgen prof. ir. P. A. Tas en mr. J. Mentink op, aan wie eervol ontslag is verleend in verband met het bereiken van de maximale zittingstermijn. Mevrouw E. Dallinga-Hunter werkte bij Shell en daarna onder meer als hoofddirecteur ad interim bij de Infor matiseringsbank, zelfstandig onder deel van het Ministerie van Onderwijs en Wetenschappen. Zij vervult ver schillende bestuurlijke functies, bij voorbeeld lid van de Raad van Com missarissen KLM Pensioenfondsen, voorzitter van de redactieraad van het tijdschrift Informatie Informatiebe leid en tot voor kort lid van de Raad van Toezicht van de Hogeschool van Amsterdam. Mevrouw H. Swaab is advocaat en compagnon/managingpartner bij Boe kei De Nerée, advocaten, notarissen belastingadviseurs. Verder vervult zij diverse bestuurlijke functies. Zo is zij lid van de Raad van Commissarissen van de Nederlandsche Bank nv, lid van het bestuur van de Mondriaanstich- ting en lid van de Commissie Aantrek ken Leden Rechterlijke Macht. De Raad van Toezicht houdt toezicht op de Raad van Bestuur en is in die zin vergelijkbaar met een Raad van Com missarissen van een grote vennoot schap. De Raad van Toezicht bestaat uit vijf personen die door de staatsse cretaris van VROM worden benoemd. Inlichtingen: drs. Marnie van der Lin den, telefoon (055) 528 52 29. Tijdens de ISPRS-conferentie in Am sterdam hebben ESRI Nederland en de Topografische Dienst een overeen komst ondertekend over de deelname van de Topografische Dienst aan het Geography Network. Het Geography Network is een we reldwijd geo-portaal met toegang tot metadata, data en gerelateerde dien sten. ESRI Nederland zal internet diensten met data van de Topografi sche Dienst gaan aanbieden. Een aan tal voorbeelden van data van vergelijk bare Map Services is te vinden op www.gouden gids.nl, www.era.nl en www.NationaleTelefoongids.nl. Voor beelden van de data van de Topografi sche Dienst zijn te vinden op www. tdn.nl. Commentaar van de heer J. van der Linde, adjunct-directeur Topogra fische Dienst: "De Topografische Dienst is de overheidsorganisatie die verantwoordelijk is voor de inwinning van een zeer nauwkeurig en landsdek- kend bestand met topografische basis informatie. Wij beschouwen het Geo graphy Network als een belangwek kend initiatief om deze informatie breed toegepast te krijgen". Inlichtingen: www.geographynetwork.com 422 2000-9 GEODESIA BERICHTEN GIS-Vlaanderen 'decentraal verankerd' Kwaliteitscertificaat voor Oranjewoud I oranjewoud Benoeming twee nieuwe leden Raad van Toezicht Kadaster Topografische Dienst participeert in het Geography Network

(NGT) Geodesia | 2000 | | pagina 56