Meer weten? Bel voor documentatie o Geo-Informatie Modellen van de NCG. In deze laatste functie is hij de opvolger van prof. dr. ir. M. Molenaar (ITC). Prof. ir. H. J. G. L. Aalders (Afdeling Geodesie TU Delft, KU Leuven) is prof. Bregt opgevolgd als secretaris van de Subcommissie. Per 1 juli 2000 is ing. W. Eimers te ruggetreden als di recteur van de divisie Overheid en Bouw van Fugro-Inpark. Per dezelfde datum heeft hij de functie van directeur Geodesie aanvaard. In deze functie zal hij zich gaan bezig houden met de coördinatie van geode tische zaken binnen Fugro-Inpark, zo wel wat betreft de contactuele kant als de technische kant. Hij zal worden be last met een aantal bijzondere op drachten. Momenteel zijn dit de ver antwoordelijkheden voor de pr-zaken, de uitbouw van activiteiten op het ge bied van continue monitoring en coaching van nieuwe medewerkers. De heer Eimers wordt opgevolgd door de heer Van Wees, voorheen adjunct directeur van deze divisie. Met ingang van sep tember 2000 is ir. Tjeerd Roozendaal directeur bij Ingeni eursbureau Van Stee nis bv. Hij volgt daarbij ing. Theo Houterman op, die als lid van de directie van Tauw bv an dere taken gaat vervullen. Hij blijft daarbij betrokken bij de dochteron derneming. Tjeerd Roozendaal was voorheen al werkzaam bij Ingenieurs bureau Van Steenis bv in de functie van projectmanager en afdelings hoofd. Hij heeft onder andere hydro grafie toegevoegd aan de producten- lijn van Van Steenis. Per september 2000 is dr. ir. Annette Buis afdelingshoofd geworden bij de af deling CAD/GIS projecten van Tauw bv. Deze functie combineert zij met haar nieuwe positie als manager bij de dochteronderneming Ingenieursbu reau Van Steenis bv. Zij was al verant woordelijk voor het beleid op het ge bied van CAD en GIS bij Van Steenis. Een reactie op "Over profiel en identi teit", in Geodesia 2000-6, p. 262. Op gevaar af, dat deze reactie een zo langzamerhand vertrouwd akelig stil zwijgen oproept, wil ik toch wat kant tekeningen plaatsen bij het stukje "Over profiel en identiteit" van de hoofdredacteur van dit blad in het ju- ni-nummer. De kern van zijn redene ring lijkt me als volgt: Premisse 1: "De full-curriculum oplei dingen op wo- en hbo-niveau blijven, samen, de onmisbare randvoorwaarde voor het behoud van de identiteit." Premisse 2 (niet uitgesproken!): De identiteit van het vakgebied is duide lijk ("institutionele samenhang") en moet koste wat het kost worden be waard. Conclusie: De eerder genoemde oplei dingen "mogen dan ook niet ter dis cussie worden gesteld". Met deze conclusie bevindt Herman Quee zich in goed gezelschap: in alle mij bekende reacties op het rapport- Bakkenist, de mijne aan de NCG uit gezonderd, wordt een opgaan van de geodesieopleidingen in wat dit rapport "basisdisciplines" noemt, ten sterkste afgewezen. Nu berustte deze (niet in Geodesia, wel in VI-Matrix gepubli ceerde!) ongevraagde aanbeveling op wel erg algemene argumenten en niet op een behoorlijke analyse van het vakgebied (zie ook de kritiek van de POLIS-werkgroep in VI-Matrix 56, p. 6-7), maar echt flinke tegenargumen ten heb ik toch nog niet gezien of ge hoord. Ik mis ze ook in het stukje van de hoofdredacteur van Geodesia. Op 1 september 2000 is Henk Ensink in dienst getreden bij DHG Nederland in de functie van ma nager Marketing Sales. Voorheen was hij werkzaam als ac countmanager bij Grontmij Geo- groep. Per 1-1-2001 is de geodeet prof. dr. ir. M. Molenaar door het stichtingsbestuur van het ITC als rec tor benoemd. Hij volgt daarmee prof. dr. ir. K. Harmsen op. Molenaar is reeds als hoogleraar aan het ITC verbonden. De kwaliteit van uw werk staat of valt met de nauwkeurigheid en actualiteit van de ruimtelijke informatie die u tot uw beschikking hebt. Dus als u landmeetkundige werkzaamheden uitbesteedt, wilt u de zekerheid van maatwerk - in de letterlijke zin van het woord. Geleverd door mensen voor wie uw werkterrein bekend terrein is. 2000-9 GEODESIA REACTIES Geen discussie over de opleidingen? UW WERKTERREIN IS

(NGT) Geodesia | 2000 | | pagina 62