TU-zomerkamp De overdreven kaart van Gendringen EEN DAGJE. surveying, datacapture, education landmeetkunde, gegevensinwinning, onderwijs Vraag een geodeet niet of de zomerkampen van de TU Delft zin hebben. Je zult slechts een zeer verbaasd of mogelijk verontwaardigd antwoord krijgen. De TU Delft kan helemaal niet zonder zomerkamp. Als je dat weglaat, blijft er helemaal geen lol meer over aan de geodesiestudie, lijkt de opvatting te zijn. Drie jaar gangen studenten hebben zich dit jaar in Gendringen (bij Doetinchem) op camping Slootermeer genesteld, midden in het gebied waar de geodetische praktijk oefeningen en onderzoeken worden uitgevoerd. Het is moeilijk om van buitenaf een indruk te geven van de werkelijke beleving van zo'n kamp. Dat moet je onder gaan in al zijn facetten en die kom je niet allemaal tegen op één dag. Het blijft dus een benadering, ook al is het een lang dagje geworden. Camping Slootermeer is niet helemaal alleen van de studenten deze weken. In tegenstelling tot andere jaren zijn ze hier neergestreken temidden van an- Elke dag wordt begonnen met het opstarten van twee GPS-referentie- stations. dere campinggasten. Dat heeft zijn nadelen. Je moet reke ning houden met die anderen; je leeft temidden van 'het volk'. Bij nachtelijke activiteiten moet je dus de lawaaipro- ductie wat beperken, wat bij de avondsessie die ik mocht meemaken een klein probleempje gaf: de disco was nogal ver te horen. De overlast andersom was veel erger: er was vrij veel belangstelling voor de dure apparatuur; alles moest daarom voortdurend achter slot en grendel worden gehou den. Voordelen waren er ook: de mensen zien wat van het werk van de geodeet en dat willen we toch graag? Theo Scheele, redacteur. Camping Slootermeer in Gendringen. Thijs Brentjens, voorzitter van de zomerkampcommissie, vindt aan de vooravond van mijn dagje even tijd voor een rondleiding. De tenten van de studenten staan helemaal achter op de camping. Ver weg van het publiekdachten ze. De camping groeit echter langzaam maar zeker vol, richting TU-tenten. Thijs is derdejaars en beleeft dus nu ook zijn derde zomerkamp. Onmisbaar voor de opleiding, meent hij en legt de taken uit van de (studenten) zomer kampcommissie, zeven man/vrouw in totaal. Al ver voor het kamp plaatsvindt, zijn ze bezig. Ze ondersteunen de technische commissie (die de materialen en de maaltijden verzorgd) en organiseren de avondprogramma's. Elke avond weer iets anders. Vanavond dus disco. De kantine, waar ook alle maaltijden worden genuttigd, is volgestouwd met de gebruikelijke professionele disco-attributen die borg 459 GEODESIA KEYWORDS TREFWOORDEN

(NGT) Geodesia | 2000 | | pagina 21