Landmeetkundigen en Landmeetassistenten voor diverse projecten. meente tijdens het monitoren verwacht, zal 20 mm be dragen. Reeds een jaar voor de start van het werk is de ge meente al begonnen met een nulmeting. "We kunnen dus hier gerust spreken van het grootste monitoringsproject ooit in Nederland uitgevoerd", liet Kaalberg trots weten. In totaal zullen er tachtig total stations worden ingezet om het gebied tijdens de boring te monitoren. Dat is niet voor het eerst, want al tijdens het project van de Tweede Heinen- oordtunnel werd middels containers geprobeerd de situatie van Amsterdam na te bootsen. Zo werd gekeken wat de eventuele effecten van een tunnelboring zijn op de gebou wen boven het maaiveld. De monitoring heeft niet alleen tot doel het bouwproces te controleren, maar dient dit ook om te kijken of de geotechnische modellen die nu zijn be rekend, juist zijn. Inmiddels is al een gigantisch bedrag uit gegeven om te voorspellen welke gebouwen zullen gaan de formeren, en in welke mate. Uit het aantal schadeclaims zal blijken of de modellen kloppen en of dit een goede beste ding van het geld is. Uit het verhaal van Kaalberg blijkt in ieder geval dat het projectbureau Noord-Zuidlij n er alles aan doet het aantal schadeclaims tot een minimum te be perken. Over ondergronds bouwen is het laatste woord dus nog niet gezegd, zo blijkt ook uit deze studiemiddag eens te meer. Wel wordt duidelijk dat er veel kansen liggen voor de geodeet. Meer informatie over het beheer van Geo- informatie? Bekijk de thema's bij het werkgebied 'Geo-informatie' op onze website. www.oranjewoud.nl GEODESIA (ten tngenleu» burnu j www.oranjewoud.nl Het Milleniumwheel draait De Wijkertunnel ligt... De Hartelkering keertmede door het meetwerk van DELTA Surveys. Voor alle, voornamelijk grotere, infrastructurele projecten in staal en beton die nog gerealiseerd gaan worden zoeken wij op korte termijn: Wij vragen van u, naast een relevante opleiding, een goede motivatie en bieden daarvoor: een veelzijdige baan opleidingsmogelijkheden goede arbeidsvoorwaarden grote zelfstandigheid doorgroeimogelijkheden Heeft u interesse in bovenstaande functie en/of wilt u verdere informatie neem dan contact op met de heer P. Vermeer, tel. 030-2670500. Schriftelijke reacties kunt u sturen naar: DELTA Surveys bv, Landmeetkunde en hydrografie, Grote Wade 19K, 3439 NX Nieuwegein. 467

(NGT) Geodesia | 2000 | | pagina 29