Maar Meindert, moeten we nou echt alles zelf bijhouden? oranjewoud systemen. Het is teveel om op te noe men en zeker om hier allemaal te be spreken. De afsluiting van het congres was zo mogelijk nog spectaculairder dan de opening. Het vond plaats in het Me dia-Park te Hilversum, waar de 'Con gress Dinner Show' in Studio 21 een onvergetelijke avond bezorgde aan een groot deel van de congresgangers. On der het genot van een heerlijke maal tijd, rijkelijk vergezeld van spiritu aliën, werd ons op 'Hilversumse wijze' een spektakel voorgeschoteld waarbij allerlei aspecten van vooral de Neder landse historie via dans, muziek, to neel en een ongelooflijke hoeveelheid aan rekwisieten werd uitgebeeld. In ijltempo werden situaties opgebouwd, uitgevoerd en weer afgebroken en dat op meerdere plaatsen tegelijk. Zoiets organiseren, laat dat dus maar aan de televisiemensen over Gedurende het congres werd natuur lijk weer gelobbyd voor het ISPRS- congres 2004. De kandidaten waren China, Turkije en Spanje, die elk op hun eigen wijze aandacht vroegen voor hun land. Turkije bleek uiteinde lijk de meeste stemmen te trekken (door hun verrassingspakket met Tur kish Delight en diverse Turkse snuis terijen, of door hun goede verhaal?) zodat het volgende ISPRS-congres zal plaatsvinden in Istanbul. De Turken hebben het toepasselijke thema 'Geo- imagery Bridging Continents' be dacht, daarbij doelend op de ligging van Turkije in zowel Europa als Azië, met de bruggen over de Bosporus in Istanbul als verbinding. We zullen dan kunnen zien wat er is uitgekomen van de hooggespannen verwachtingen Congress dinner show. rond nieuwe technische ontwikkelingen en toepassingen van geo-informatie die er in Amsterdam werden gekoes terd. De algemene indruk die bij mij is achtergebleven, is die van een geo-informatiesector die wereldwijd sterk in beweging is en aan belang toeneemt, waar veel ontwikkeling gaande is en waar een duidelijke tendens is waar te nemen van een technische oriëntatie naar toepassing en gebruik van geo- informatie voor allerhande vraagstukken met betrekking tot de maatschappij en het natuurlijk milieu. Geo-informa tie speelt een rol van toenemend belang bij besluitvor mingsprocessen. De technische ontwikkelingen maken daarbij meer en meer gebruik van de mogelijkheden van ICT, internet en 3D-GIS, daarbij gevoed door nieuwe mo gelijkheden voor dataverzameling via vliegtuig- en satelliet remote sensingsystemen. Het thema 'Geo-information for all' sloot daar mijns inziens naadloos op aan. Vanuit de reacties die ik heb vernomen, heeft het afgelopen ISPRS-congres in Amsterdam bij velen een bijzonder posi tieve indruk achtergelaten, waar we als Nederland zeker trots op mogen zijn en waar met name de congresdirecteur Klaas Jan Beek een grote pluim voor verdient. Voor verdere informatie en een grote hoeveelheid foto's is de ISPRS2000-website nog te raadplegen onder www. itc.nl/-isprs. Meer informatie over het inwinnen en bijhouden van Geo-informatie? Bekijk de thema's bij het werkgebied 'Geo-informatie' op onze website. www.oranjewoud.nl 477 GEODESIA IQn lngentea. bureiu)

(NGT) Geodesia | 2000 | | pagina 39