Opportunity A GeoWeb-nieuws VAN HET WEB Even vooraf.... U heeft het goed gezien, een nieuwe rubriek, want ook Geodesia gaat met zijn tijd mee. Natuurlijk bezoekt u al sinds het laatste Geodesia-congres trouw onze website (www.geodesia. nl), maar vanaf nu zal ik proberen u regelmatig verslag te doen van interes sante, wetenswaardige of gewoon gek ke dingen, waar ik bij het actueel hou den van de website tegenaan loop. En als u iets leuks tegenkomt op uw om zwervingen op het web, aarzel dan niet en maak ons daarop attent (osch@ geodesia.nl). and hosted software solution provider for owners of intel lectual assets and the professionals who provide services to them". Dit Geodesia is eind 1999 gesticht door het Engel- se bedrijf Rouse Co International, volgens eigen zeggen "one of the world's leading providers of intellectual asset management services...". Hoe zijn ze toch aan die, ons zo vertrouwde, naam gekomen? Even snel diagonaal door hun 'pages' lezend kom ik daar toch niet achter..., maar aan hun plannen te zien zullen we in de toekomst nog zeker van ze horen! Enfin, wilt u het fijne ervan weten, ga zelf maar eens kijken. Hoeveel Geodesia's bestaan er eigenlijk? Om te beginnen eerst maar iets vreemds. Het overkomt iedereen wei eens je wilt naar een bepaalde website toe, tikt de naam in en je krijgt een melding dat de site niet bestaat of dat de server even 'down' is of zoiets. Vaak blijkt dat je de toevoeging achter de 'dot' verkeerd hebt; dus in plaats van .com moet het .orgof .«/zijn. Nu weet ik natuurlijk ook wel dat het bij onze website geodesia. «/is, maar je bent na tuurlijk toch benieuwd naar eventuele naamgenoten. Dus ik tik in: www. geodesia.com. En die bestaat! Ik denk nog, eens kijken of dat misschien vak genoten zijn. Tot mijn niet geringe verbazing blijkt het echter niets met ons vak van doen te hebben. Het heeft iets te maken met juridische bescher ming van intellectuele eigendom. Er staat: "Geodesia is an internet portal Laat dit alles u er overigens niet van weerhouden om regel matig onze eigen website te bezoeken, want redactie en bestuur van Geodesia proberen u hier steeds actueel te in formeren over van alles en nog wat binnen ons vak. Naast allerlei informatie over de stichting en het tijdschrift treft u een steeds bijgewerkte agenda aan van activiteiten die in de nabije toekomst op het gebied van geodesie en geo- informatie plaatsvinden. Als u eens een artikel wilt schrij ven, kunt u de aanwijzigingen voor auteurs lezen en zells direct een artikel bij ons aanmelden. De vier aangesloten verenigingen kunnen zelf informatie Grijpt uw kans op een eigen pagina kwijt, zoals de NVG en de WL nu al bij Geodesia... doen. BvK en VMDR verdienen misschien nog wat aan sporing? Ook de promotiecommissie heeft een pagina waarin verslag wordt gedaan hoe zij en u de geodesie aan de man/vrouw kunnen brengen. Verder kunt u de bibliografie van het tijdschrift downloaden en de inhoudsopgaven van verschenen nummers nog eens nalezen. Eind van dit jaar hopen we die allemaal in een on line bevraagbare database te hebben ondergebracht. Gelijktijdig zal dan ook de hele website in een ander jasje steken, sneller en meer bij de tijd.En tot slot vindt u een groot aantal links naar web sites op het gebied van geodesie en geo-informatiekunde, de organisaties en bedrijven die daar werkzaam zijn, en welke andere tijdschriften in onze vakgebieden publiceren. Kortom, ga regelmatig kijken en meld ons wanneer u aan vullingen heeft voor de agenda of ideeën voor andere rubrieken op de website. Ook www.geodesia.org bestaat, maar dat betreft tenminste een website van vakbroeders, de Portugese tak, wel te verstaan. Dat is direct te zien aan het draaiend wereldbolletje en met mijn roestige Portugees zie ik dat het over GPS gaat. Onderwijl ben ik er ook achter gekomen dat het woord 'geo desia' verder ook gewoon geodesie be tekent in het Spaans, Italiaans en vreemd genoeg in het Fins. Tot slot, Geodesia en de kijk ook eens op deze url: members.primaiT.net/-kenkil 3D-graphic art. gore/KenKILGORE/Geodesia.html. Dat leverde tenminste wel een mooi plaatje op; geen idee wat 't voorstelt. Geodesia® 523 GEODESIA Wouldn't it be great if you could... AuftohHKy «nl ntembeieNp Rrgtfcter rx Business Cultivation

(NGT) Geodesia | 2000 | | pagina 37