UW WERKTERREIN IS Meer weten? Bel voor documentatie Op maandag 27 november beginnen we met een weekopening, het aanbie den van cadeaus en de presentatie van het lustrumboek. Hierna vindt een re ceptie plaats. Op dinsdag 28 november wordt een symposium gehouden in de Aula van de TU Delft, getiteld 'Geodesie en de Nederlandse binnenwateren'. Dit sym posium wordt georganiseerd in samen werking met de NYG; dus ook NVG- leden zijn van harte uitgenodigd. Van af 13.00 uur zullen drie sprekers een lezing houden over dit onderwerp, waaronder E. Sonke (nv Westerschel- detunnel) en E. Haagmans (Meetkun dige Dienst van de Rijkswaterstaat). Omstreeks 17.00 uur is het sympo sium afgelopen. Daarna vindt een bor rel plaats. Het volledige programma kunt u bin nenkort verwachten op onze internet pagina: www.geo.tudelft.nl/snellius/ lustrum.html. Woensdag 29 november is er een be drijvendag in het Geodesie-gebouw. Hier zullen vijftien bedrijven zich van hun beste kant laten zien bij hun stand. Ook zullen er presentaties zijn van een viertal bedrijven en zal de Re flector-redactie haar bedrijvenspiegel aanbieden. Hoewel 29 november de eigenlijke dies natalis is, is er toch voor gekozen om de traditionele dies-excursie op donderdag 30 november te laten plaatsvinden. De dies-excursie zal dit jaar onder andere gaan naar ESA in Noordwijk en Fugro in Leidschen- dam. Op vrijdag 1 december vindt een vei ling plaats van allerlei geodetische voorwerpen. Hiervoor zijn ook alle oud-leden van Snellius uitgenodigd. Vervolgens is er voor de oud-leden een diner, waarna er gelegenheid is om ge zellig bij te praten op de reünie. Mocht u hiervoor onverhoopt geen uitnodiging hebben ontvangen, dan kunt u zich nog aanmelden op onder staand mail-adres. Zaterdag wordt de week afgesloten met een gala op Landgoed te Werve in Rijswijk. Meer informatie over de lustrumweek: www.geo.tudelft.nl/snellius/lustrum. html. Mocht u nog vragen hebben dan kunt u ons bereiken op: lustrum. snellius@student.citg.tudelft.nl. Namens de Lustrumcommissie DiaMMant', Marco Baars en Peter Menting Het '29th International Geographical Congress' (IGC) is van 14 t/m 18 augustus 2000 gehouden in Seoul (Zuid-Korea). Het IGC is een vier jaarlijks congres, georganiseerd door de 'International Geographical Union' (IGU), een internationale geografische organisatie met relaties in diverse lan den, in Nederland onder andere het Koninklijk Nederlands Aardrijkskun dig Genootschap. Het congres omvat een uitgebreid programma van lezin gen, zowel plenair als parallel, work shops en meetings. In totaal bestond het programma uit ruim tweehon derdvijftig sessies van gemiddeld drie lezingen. Tevens werden onder andere een uitgebreide beurs en excursies ge houden. Er waren ongeveer tweedui zend deelnemers uit vele landen. Dit betrof wetenschappers, onderzoekers en adviseurs voornamelijk uit de uni versitaire wereld, maar ook uit de overheids- en de zakelijke wereld. Met recht kan het IGC één van de belang rijkste geografische congressen in de wereld worden genoemd. Het thema van het congres was 'Living with Diversity', vrij vertaald 'leven met verscheidenheid/verschillen'. Bij de openingsceremonie werd al duide lijk dat men verscheidenheid in vele vormen tegenkomt in het dagelijks leven van de geografie. Er werden le zingen gehouden in drie verschillende talen: Engels, Frans en Koreaans (ge lukkig met synchrone vertaling). Bo vendien had Kim Dae Jung, de presi dent van de republiek van Korea, zich afgemeld wegens de voorbereiding van de hereniging van Noord- en Zuid- Koreaanse familieleden. Met andere woorden, Kim Dae Jung was bezig met de praktijk van 'leven met ver scheidenheid'. Dat geografie belang rijk is, bleek wel uit de sprekers tijdens de openingsceremonie. Naast de presi dent van IGU, de voorzitter van IGU Korea, de president en secretaris-gene raal van het 29th IGU, werd een toe spraak van president Kim Dae Jung voorgelezen en spraken de Minister van Bouw en Transport, en de burge meester van Seoul. Later in de week vond in het COEX- exhibition-centre, waar het congres werd gehouden, de hereniging plaats van honderd gescheiden Noord- en Zuid-Koreaanse families. Voor de congresdeelnemers was dit een in drukwekkende gebeurtenis. Hierdoor kreeg het congres een extra dimensie. Tijdens het congres werden alle aspec ten van de geografie, op school noemt De kwaliteit van uw werk staat of valt met de nauwkeurigheid en actualiteit van de ruimtelijke informatie die u tot uw beschikking hebt. Dus als u landmeetkundige werkzaamheden uitbesteedt, wilt u de zekerheid van maatwerk - in de letterlijke zin van het woord. Geleverd door mensen voor wie uw werkterrein bekend terrein is. GEODESLA 29th International Geographical Congress 29th International Geographical Congress •j

(NGT) Geodesia | 2000 | | pagina 44