Geodesia-congres 2001 'Geo tussen de oren' Call for papers Het 21e Geodesia-congres zal van 24 t/m 26 oktober 2001 plaatsvinden in de Jaarbeurs in Utrecht en heeft als thema 'Geo tussen de oren'. Automatisering van de voorziening van de geo-informatie is en wordt vanuit verschillende vakgebieden opgepakt. Geografen, cultuur technici en kartografen zijn vanuit hun eigen discipline aan de slag gegaan. Ook ICT'ers en bedrijfskundigen laten zich inmiddels niet onbetuigd. Er ontstaat een enorme dynamiek in het vakgebied. Er zijn niet alleen andere spelers in het veld, maar de spelers die er al stonden, zien de inhoud van hun werk drastisch veranderen. Overheden gaan meer over tot regievoering en laten de uitvoering over aan het bedrijfs leven. Regievoering betekent datje kennis en inhoud moet weten te combineren met een soort makelaarsfunctie, waarin interne vraag en extern aanbod bij elkaar worden gebracht. En voor het bedrijfsleven: hoe houd je de kosten van uitvoering in de hand? Door de land meter te behangen met pencomputers, GPS-ontvangers en andere meetapparatuur? Of worden gedetailleerde bestanden opgebouwd, waarin vanachter het bureau gemeten kan worden, zodat er helemaal niemand meer het veld in hoeft? Dit alles doen we niet voor onszelf. Geo-informatie is niet langer een noodzakelijk kwaad, maar prominent aanwezig in nieuwe toepas singen, zoals bij route-navigatiesystemen, in mobiliteitssystemen, in telecommunicatie en internet. Nieuwe mogelijkheden buitelen over elkaar heen. Het driedaagse lezingengedeelte heeft de volgende thema's: 1. De ontzuiling van het vakgebied. Automatisering van de geo-informatievoorziening is vanuit verschillende vakgebieden opgepakt. Geografen, geodeten, cultuurtechnici en kartografen legden hun eigen accenten. Is het nu de tijd de krachten te bundelen? Is de tijd niet rijp om weer eens van afstand te kijken naar de opleidingen die opleiden tot het vak van (geo-)informaticus? Hoe belangrijk is het je eerst te verdiepen in geodesie en kartografie als je werk met name bestaat uit projectmanagement en informatiemanagement? Wat is de maatschappelijke behoefte aan geo-informatici? Waar leggen werkgevers prioriteiten? 2. Wie doet wat?Overheden gaan steeds meer over tot regievoering. Het bedrijfsleven werkt steeds meer met niet alleen binnenlandse, maar ook buitenlandse onderaannemers. Het werk wordt verder geautomatiseerd. Landmeetkundig werk wordt steeds vaker uitge voerd door mensen die hierin niet gespecialiseerd zijn, omdat de kosten van de landmeter te hoog zijn. Gaan we de productiviteit ver hogen door de landmeter te behangen met pencomputers, GPS-ontvangers en andere geavanceerde meetinstrumenten? Wat zijn er varingen met het werken met geavanceerde meetapparatuur? Wat verwacht de opdrachtnemer van de opdrachtgever en omgekeerd? 3. De geo-info impuls. Geo-informatie vervult een cruciale rol binnen bedrijven en projecten. Belangrijk hierbij is het innovatieve ge bruik van geo-informatie. Dit alles doen we niet voor onszelf. Geo-informatie is niet langer een noodzakelijk kwaad, maar prominent aanwezig in nieuwe toepassingen. Over welk innovatief gebruik van geo-informatie kunt u iets melden? Welke ontwikkelingen verwacht u ten aanzien van het gebruik van geo-informatie? Wat is, of wordt, de rol van geo-informatie in de richting van de consument en binnen de organisaties? Als u een bijdrage wilt leveren aan het congresthema, stuur dan een samenvatting van uw bijdrage (ongeveer één A4), voorzien van een beknopte omschrijving van uw werkervaring in de laatste vijfjaar. In de samenvatting dient u helder aan te geven op welk thema wordt ingegaan en wat het karakter van de bijdrage zal zijn (theoretisch, beschouwend, evaluerend, praktijkervaringen, e.d.). Op basis van de inhoud van de samenvattingen en de mogelijke onderlinge relaties zal de congrescommissie het lezingenprogramma vaststellen. Als u mogelijkheden ziet de aantrekkelijkheid en levendigheid van het lezingenprogramma te vergroten, wordt u verzocht dit bij uw aanmelding te vermelden. U kunt uw samenvatting tot uiterlijk 1 maart 2001 sturen naar: Stichting Geodesia, Congrescommissie 2001, De Nachtpauw 9, 7609 JJ Almelo. E-mail: h.bruins@geodesia.nl Alle inzenders ontvangen vóór 1 april 2001 bericht over de samenstelling van het lezingenprogramma. Voor inlichtingen kunt u contact opnemen met ing. H. G. J. Bruins, telefoon (0546) 63 28 70. GEODESIA 2001-1

(NGT) Geodesia | 2001 | | pagina 33