Een 'objectgerichte' kaart PERSONALIA Per 1 juli 2000 is ir. Nico Claij benoemd tot hoofd van de afde ling Informatievoor ziening, Automatise ring en Geo-informa- tie van de gemeente Alphen aan den Rijn. Sinds 1996 was hij hoofd van de afde ling Geo-informatie en sinds medio 1999 tevens interimhoofd I&A, welke afdelingen inmiddels zijn samenge voegd. Per 1 september 2000 is Nico Claij ook benoemd tot interimhoofd van de afdeling Archief en Documenta tie. Paul van Asperen werkt sinds 1 sep tember 2000 bij de Meetkundige Dienst van de Rijkswaterstaat (afdeling Advies en Innovatie) als projectleider Innovatie. Voorheen was hij werkzaam als beleidsadviseur Onderzoek en Ont wikkeling bij de Topografische Dienst Nederland. De fotogrammetrie binnen Oranjewoud Geo-Info kent sinds 1 december 2000 een nieuw gezicht. René van der Velden heeft vanaf die datum de landelijke projectlei ding van de fotogrammetrische projec ten op zich genomen en zal zich inzet ten deze discipline verder te ontwikke len en uit te bouwen. Van der Velden neemt deze taak over van Leon Hen driks, die het bedrijf gaat verlaten. Noord. Holland^ ■ZuKLHolloxr""^!® Noord. Brabant. Dat objectgerichtheid bij GIS en kar- tografie niet alleen iets is van de laat ste tijd, bleek me van de zomer op de boekenmarkt in Deventer. Ik vond daar in de vele kilometers boeken kraam een didactische legpuzzel uit 1935, met Nederland onderverdeeld in toen nog elf provinciën. Het idee is overigens nog veel ouder, want in 'Stukje voor stukje, geschiedenis van de legpuzzel in Nederland' van Betsy en Geert Bekkering staat een kaart van de Bataafse Republiek uit 1798, onderverdeeld in zeven departemen ten. Later is Nederland weer in de oorfspronlcelijke provincies gezaagd. Objecten moeten uniek geïdentifi ceerd zijn. Daarom heeft iemand op de achterkant van de stukken in handschrift de namen van de provin cies geschreven. Zo wordt het wat eenvoudiger om de juiste plaats er van te bepalen. Maar wat tekstplaat sing betreft had deze helpende hand nog veel kunnen opsteken van Freek Rurup (Geodesia 2000 no. 10, p. 471- 472). René van der Schans Noordree mm .loU-H""1' GEODESIA 2001-1

(NGT) Geodesia | 2001 | | pagina 49