Vught desie was het pretpark de Efteling on derwerp van demonstratie. Het hele park was eerst uitgebreid en nauwkeu rig in kaart gebracht, en vervolgens was er onder andere een ontwerp ge maakt voor een calamiteitenplan, met routes voor ambulances en brandweer. Aan een ander bureau gaf softwarespe- cialist Jeroen uitleg over een verkeers- applicatie met daarin richtingborden, rotondes, verkeersdrempels en haaien- tanden. Het programma werkt erg sim pel: je hoeft er niet bij na te denken, volgens Jeroen, en dat sprak de studen ten wel aan. Op de afdeling Civiele Techniek lieten de medewerkers zien wat er allemaal komt kijken bij het realiseren van een bestemmingsplan, in dit geval van Aarle-Rixtel. Ze leerden een heleboel over grondwaterpeil, lcwel en leemlagen, en over de onder grondse kabels en leidingen die moe ten worden opgemeten. Op deze ma nier keken de studenten wat anders aan tegen de geleerde theorie van AutoCAD en MicroStation, en de appli caties daarop. Sommigen leken zo en thousiast dat ze misschien over een jaartje hier als werknemer terugkeren, want dan is het examen achter de rug. Fugo-Inpark heeft op meerdere vesti gingen open dagen georganiseerd. Eén daarvan heeft onze freelance redac teur Karien Ris meegemaakt. Haar ver slag staat op p. 6. Belangstelling voor de verkeers- applicatie. Een grote tent voor het bedrijf lokte voorbijgangers naar binnen, waar tussen de koffie en de glaasjes een uitgebreid landmeterinstrumentarium was uitgestald. Niet zo vreemd, want Geotrade verkoopt die. Er waren nieuwe tachymeters voor de bouwwereld, uiterst nauwkeurige totalstations met of zonder servo-gestuurde motoren voor de nauwkeurige landmeter en ook een heleboel ingeruilde apparaten waarvoor altijd belangstelling blijkt te bestaan. De demonstratie met het zelfsturende en metende total- station van Leica trok veel belangstelling van volwassen be zoekers, maar een klein handlaser-afstandmetertje vond bij de jeugd meer aftrelc. Henk Key en dochter Amke konden die dag enkele honderden bezoekers rondleiden langs de showroom met de grote variatie aan landmeetmateriaal, de werkplaats waar apparatuur wordt onderhouden en gecon troleerd, de kantoorruimte en de ruime opslagplaatsen. Scholieren hadden de weg naar Geotrade niet gevonden Een kijkje in de winkel van Geotrade. Vroeg geleerd Het bedrijf GeoAssist/Geotrade was ook al in een nieuw pand gehuisvest. Je zag al van verre dat er een feestje was. hoewel er een aantal scholen was uitgenodigd en dat was wel een kleine teleurstelling. Er werd in Vught veel Leica- landmeetapparatuur gedemonstreerd, mede omdat de open dag van Leica zelf in Rijswijk niet door kon gaan. Als gevolg van het overlijden van een medewerkster was dat bedrijf die dag zelfs helemaal ge sloten. Het is maar een klein stapje verder naar 's-Hertogenbosch waar de ge meentelijke dienst Geo-informatie haar werkzaamheden wilde tonen aan middelbare scholieren. Maar het was heel erg stil bij die dienst. Geen stalle tjes, tenten, vlaggen of instrumenten voor de deur. Geen borden met fraaie slogans. Bij de balie van de gemeente lijke dienst wist men wel te vertellen waarom het zo stil was: er had zich geen enkele school aangemeld, on danks een uitgebreide mailing daar heen. De open dag was daarom stille tjes afgeblazen. GEODESIA 2001-1

(NGT) Geodesia | 2001 | | pagina 7