iPSSHSf die twee diensten. Buiten het gemeen tehuis waren een tachymeter en een waterpastoestel opgesteld, en werd een digitaal veldboek gedemonstreerd. Binnen konden de bezoekers een 3D- model het gemeentehuis binnenwan delen en aan digitale balies paspoor ten, rijbewijzen en vergunningen aan vragen. Het Kadaster verklapte de laat ste nieuwtjes over ruilverkavelingen, Kasteel Wt ^Pa^enb^ki j Kasteel Welk l Koninginnen br u - Stayerhpf De gemeentelijke balie in Emmen. koopsommen en grensmetingen, en er waren ook nog twee internet-pc's opgesteld om te laten zien hoe 'all over the world' GIS wordt toegepast in Amerika, Spanje en Portugal. Ook het gemeentelijk informatiesysteem GEORAMA werd gedemonstreerd, waarin men kon zien wat de afdeling geo- informatie allemaal voor een gemeente kan betekenen. De promotievideo met beelden van wat geodesie allemaal nog meer is, draaide continu in een aparte videoruimte. Het was best druk, vond organisator Erwin Marsman van de ge meentelijke landmeetkundige dienst; er waren zo'n vijf honderd bezoekers, maar voornamelijk ouderen. De jeugd en met name de scholieren hadden die dag duidelijk wat anders te doen. Misschien waren die allemaal onderweg naar de Hoge school van Utrecht, want daar ging het wel goed. De oplei ding geodesie/geo-informatica (onderdeel van de afdeling Bouwnijverheid) hield op 18 november een open dag. En met succes, de reacties waren enthousiast. In enkele loka len was een tentoonstelling ingericht met natuurlijk het onvermijdelijke kaartmateriaal en geodetisch instrumenta rium, maar ook enkele computers waarmee softwaremoge- lijkheden werden gevisualiseerd. Een bijzonder leuke at tractie was de mogelijkheid 0111 in een 'geodetische pose' op de digitale foto vereeuwigd worden, en ter plekke werd een GIS gevuld met de gegevens van de bezoekers. Men kon na tuurlijk ook geïnformeerd worden over de inrichting van het onderwijs door een mondelinge presentatie waar met een beamer aansprekende en prijswinnende afstudeer projecten werden getoond. Over de nieuwste ontwikkelin gen in het opleidingsprogramma verschijnt in het maart nummer van Geodesia een artikel. De prijs (als die er was geweest) voor het bedrijf dat de meeste belangstellig wist te trekken, zou naar de TDN (Topografische Dienst Nederland) in Emmen zijn gegaan. Ruim zeventienhonderd bezoekers trokken op vrijdag 17 november 2000 langs de uitgezette route door dit interes- Bij de TDN kregen santé bedrijf. Via advertenties in de lokale media, een re- alle bezoekers een dactioneel artikel in de Drentsche Courant en een inter- wegenkaart mee view door Radio Drenthe werd de Open Dag aangekondigd. om de weg naar De TDN had ook zelf nog wat advertenties gezet. Ook de huis gemakkelijk scholen voor voortgezet onderwijs, mbo en hbo waren uit- terug te kunnen genodigd. Bij binnenkomst werd een uitgebreide folder met vinden. een hartelijk welkom van directeur Frits Smit, veel infor- vervolg: p. 9 GEODESIA 2001-1

(NGT) Geodesia | 2001 | | pagina 9