Een dagje... W DHG Nederland bv Een bliksembezoek in kerstsfeer je zou de naamgeving zo kunnen uitleggen, dat DHG een bedrijf is dat de bv Nederland voorziet van geodetische en aanverwante producten. Maar zo is dat, geloof ik, niet direct bedoeld. Echter, als je het genoegen hebt een dagje door het werkgebied van DHG te mogen rijden, dan wordt die gedachte wel versterkt. Dankzij de vroege zonsondergang, op de bijna kortste dag van het jaar, bleef de rondgang beperkt tot de helft van ons vaderland. De andere helft blijft dus in dit verhaal wat onderbelicht. Nederland bv Theo Scheele, redacteur. Kantoorgebouw DHG in Deventer. Het is een paar jaar wat stil geweest rondom DHG. In 1992 voortgekomen uit een fusie tussen DHV uit Amersfoort en TAb uit Deventer, trad het daarna hoofdzakelijk wat voor het voetlicht als er een nieuwe directeur in beeld kwam of vertrok. Voor de rest bestond van het bedrijf het beeld van een degelijke dienst die in het verre oosten rustig maar bekwaam en zonder veel ophef haar dienstverlenende taak aan een aantal grote klanten uitvoerde. Maar achter die rustige facade, of zo u wilt onder dat stille oppervlak, is er de laatste jaren toch wel zoveel be weging geweest dat het niet vreemd is dat er nu wat onder grondse trillingen aan de oppervlakte waarneembaar wor den. Een bescheiden persbericht bracht onlangs vriend en vijand van DHG op de hoogte van het feit dat er een fusie tot stand is gekomen met een bedrijf helemaal in het westen van het land: Geomaticbv in Dordrecht. Johan Heijnink: uitgeleend aan Kadaster Arnhem. Door de ontstane geografische sprei ding is de wens om de hele bv Neder land te bedienen een stuk dichterbij gekomen, evenals een daarmee ge paard gaande uitbreiding van het pro ductenpakket en van de klantenkring. Eigenlijk de voltooiing van de om bouw van DHG, volgens directeur Fred Janssen. Hoewel, wanneer is iets vol tooid? Janssen, die bij het Kadaster zijn sporen heeft achtergelaten, nam de sprong naar het bedrijfsleven om dat daarin (nog meer) leven zit, hoewel het de laatste jaren bij het Kadaster ook niet bepaald rustig was, zeker niet waar hij bezig was. Dat lag niet aan Fred zelf, maar aan het feit dat hij juist op die plaatsen werd ingezet waar ver anderingen moesten worden doorge voerd. Met veranderingen heeft hij dus ervaring en dat kwam bij DHG goed van pas. In drie jaar tijd is er al een he leboel veranderd, en dat is snel. Maar als je wat ongeduldig bent, geef je dat niet gauw toe. Natuurlijk ging het alle maal veel sneller dan bij het Kadaster, maar dat zijn ook verschillende groot heden. Het Kadaster is een mammoet tanker, zegt Fred, en wij zijn een rijn aak. De grootste verandering heeft in de organisatiestructuur plaatsgevon den door verkoop en productie van el kaar te scheiden. Maar ook in de perso nele sfeer is veel gebeurd, er moesten wat touwtjes worden aangetrokken, er gingen mensen weg en er kwamen nieuwe bij. En dat laatste lukt ook nog steeds erg goed, men komt graag wer ken bij DHG. Alles is nu weer wat tot rust gekomen en zo staat DHG, nu samen met Geo- matic, aan het begin van het jaar 2001 GEODESIA 2001-2

(NGT) Geodesia | 2001 | | pagina 20