Dienstenpakket van Geomatic bv Utiliteits-, woning- en industriële bouw: maatvoering bij complexe bouwactiviteiten, funderingswerken, be tonconstructies, staalbouw, e.d., alsmede metingen voor de vervaardiging van as-built tekeningen. Industriële metingen: metingen aan bestaande construc ties, pijpenbruggen, tanks en leidingen. Infrastructurele metingen: inmeet- en uitzetwerkzaam- heden bij aanleg- en reconstructiewerkzaamheden in de wegenbouw, spoorwegbouw en civieltechnische kunstwerken, inclusief lengte- en dwarsprofielen. Oppervlakte- en volumeberekeningen. Kabel- en leidingenregistratie: meetwerkzaamheden voor het aanleggen, beheren en vastleggen van de onder grondse infrastructuur. Landmeetkundige metingen: digitale topografische me tingen voor (digitale) kaartvervaardiging, inclusief verkenning, meting en verwerking van grondslag metingen. Deformatie- en zettingmetingen. Detachering: het ter beschikking stellen van landme- ters/maatvoerders, eventueel inclusief apparatuur. met zesentachtig vakbekwame en en thousiaste medewerkers klaar om in heel Nederland velerlei landmeetkun dige werkzaamheden uit te voeren, van het opmeten van alle soorten ter reinen en gebouwen tot het bouwen van ingewikkelde GI-systemen. Maar we zouden van dit artikel geen recla mefolder maken, dus snel op stap naar de mensen die met die taak bezig zijn. Henk Ensink, marketing salesmana ger van DHG, belooft me alle hoeken van het werkgebied te laten zien. Aktepostenmeting in uitbreidingsplan Bemmel (Jeroen Harbers). Akteposten en dure huizen Het was puur toeval dat we eerst kennismaken met wat kadasterwerk. Johan Heijink is al een jaar of drie in gehuurd door het Kadaster Arnhem om akteposten te meten. Vandaag heeft hij een binnendag, meldt de meetlijst van die dienst, en dat bete kent dat hij, net als zijn kadastercolle ga's, regelmatig op kantoor in Arnhem achter de pc moet plaatsnemen om datgene wat hij buiten heeft opgeme ten, af te werken. Dat wil zeggen, de eerste fase daarvan. De tweede fase, het verwerken van de nieuwe situatie in de kadastrale database, wordt door anderen gedaan. Later, als de proef met het fieldoffice slaagt, zullen die twee fasen tegelijkertijd buiten kun nen plaatsvinden, maar bij het Kadas ter Arnhem staan ze daar nog niet om te trappelen. Johan is eerst met een Kadasterchef een dag op stap geweest om 'aanwijs' te halen en kon zich daarna een aantal dagen met tachymeter en meetband vermaken om de nieuwe grenzen en Van gevel naar gevel (Jan Klein VeldermanJ. gebouwen in een uitbreidingsplan op te meten in het 'Systeem Detailmeting'. Hij is nu bezig zijn meting te con troleren. De gegevens van de tachymeteropnamen zijn eerst ingelezen op een centrale computer, de met de hand gemeten maten typt hij erbij en de pc voert nu berekenin gen uit om te controleren of Johan fouten heeft gemaakt. De meting moet erop gericht zijn dat die controles mogelijk zijn (blokmaten, verlengden van de huizen naar de nieuwe grens of drie punten op een lijn). Het scherm meldt geen fouten, dus is het buitenwerk goed gebeurd. Een plot maakt ook nog zichtbaar dat het echt waar is. Eppo Pleiter, senior-medewerker van het Kadaster Gelder land, begeleidt de metend ambtenaren en dus ook de inge huurde mensen van DHG. Aan die in huur zijn ze al jaren gewend, maar naar verwachting zal daar toch snel een eind aan komen. Volgend jaar zal alleen nog worden uitbesteed en niet meer ingehuurd. Maar dat zal voor DHG geen probleem zijn denk ik, zo lang het uitbesteden maar haar kant op komt. Gezien de tevredenheid aan weerszijden is daar wel alle aanleiding voor, maar dat moet nog met offertes worden onderbouwd. Het is ook niet waarschijnlijk dat het Kadaster al snel zelf meer mensen in dienst gaat ne men en mocht dat zo zijn, dan komen de ingehuurde medewerkers daar toch niet voor in aanmerking, want zo is dat in het contract afgesproken. An dersom mag het dus ook niet. Behalve voor een enkele directeur dan GEODESIA 2001-2

(NGT) Geodesia | 2001 | | pagina 21