Laatste GBKN in Hardinxveld/ Giessendam opgeleverd Het enige land ter wereld met zo'n kaart "Complete kaart van Nederland is af" kopten veel kranten in de week van 23 januari 2001. Op de middag van 23 januari jl. was het dan zover, het laatste vervaardigingsproject van de GBKN werd opgeleverd. Het betrof het grondgebied van de Zuidhollandse gemeente Hardinxveld-Giessendam. Op uitnodiging van de directeur Kadaster Directie Zuidwest was een klein, select gezelschap aan wezig in de raadzaal van de tweeling- gemeente Hardinxveld-Giessendam om de oplevering van project 221.33316 door Fugro-Inpark bij te wonen. Om klokslag vier uur heette Hans Rijn bergen van het Kadaster de aanwezi gen welkom en gaf het woord aan de burgemeester van Hardinxveld-Gies sendam, A. Noordergraaf. Deze memo reerde in zijn welkomstwoord dat reeds tien jaar geleden de gemeente zelf al had geprobeerd een GBKN van haar grondgebied van de grond te krij gen. Nu was het dan toch gelukt in hechte samenwerking met de diverse partners in het project. Hij toonde zich verheugd met het feit dat nu ook bin nen de gemeente Hardinxveld-Giessen dam op digitale wijze gewerkt kon gaan worden aan beheer en planvor ming van de openbare ruimte. De ge meente had daarom gevraagd om het inmeten van aanvullende topografie, zoals bomen, putten en overig straat- meubilair. Hierna kwam C. ter Braak (directeur van het Kadaster Directie Zuid-west) aan het woord. Namens de partners in het project had het Kadaster in de per soon van A. Noorlander de directievoe ring gedaan. Hij was tevreden dat het project binnen gestelde termijn en budget was uitgevoerd. "Een mijlpaal is bereikt met de oplevering van het laatste GBKN-vervaardigingsproject. m L. M. Murre. Het werk in de GKBN is echter geens zins gedaan", zo lichtte hij de aanwezi gen toe. Nu, na meer dan vijfentwintig jaar werken, is het zaak om de door het LSV GBKN ingezette beleid ten uit voer te brengen, om voor heel Neder land een uniforme GBKN te verkrijgen. Tezamen met goede afspraken over kwaliteit en bijhouding en een cen traal virtueel loket voor verstrekking van de GBKN aan afnemers kan een stabiele beheersituatie worden be reikt, ondersteund door een centraal aangestuurde organisatie. Hij felici teerde de partners met de oplevering en kon nog melden dat de opdrachtne mer prima werk had afgeleverd. Toen was het de beurt aan algemeen directeur van Fugro Inpark bv, J. Anne- veld, om stil te staan bij het project. Ook hij keek terug op de ruim vijfen twintigjaar dat er was gewerkt aan de totstandkoming van de GBKN voor geheel Nederland. Fugro-Inpark had daarvan veel projecten uitgevoerd en hij was daarom trots om de opdracht nemer te zijn van het laatste vervaardi gingsproject. Hij feliciteerde het GBKN-werlcveld met het behaalde re sultaat. Anneveld greep tevens de gele genheid aan om zijn zorgen kenbaar te maken over de beschikbaarheid van voldoende gekwalificeerd personeel. Het was maar goed dat tegenwoordig efficiënt wordt gewerkt, want als de ontwikkelingen zo doorgaan is er bin nenkort geen personeel meer dat dit soort projecten kan uitvoeren. Door het stopzetten van opleidingen op middelbaar niveau is de aanwas van landmeters en operators tot nul ge daald. Wellicht dat de publiciteit die de GBKN deze weken heeft gekregen, jongens en meisjes op het idee brengt om iets in het vakgebied geodesie te gaan doen. Fugro-Inpark voert voor oplevering van haar projecten een kwaliteitstoets uit en deze keer had hij deze zelf uitge voerd. Het was hem daarbij opgevallen dat het huisnummer van het gemeen tehuis in het kaartbeeld van het desbe treffende GBKN-kaartblad ontbrak. Om het project te kunnen afronden verzocht hij daarom burgemeester Noordergraaf of hij dit huisnummer kon geven, zodat dit ter plekke nog aan het bestand kon worden toege voegd. De burgemeester meldde ferm dat het adres van het gemeentehuis 'Raadhuisplein 1' luidde. Onder toe ziend oog van de aanwezigen kon de handeling van het toevoegen van het huisnummer worden gevolgd op een scherm. Nadat dit was voltooid, werd de cd aangemaakt. Anneveld nodigde daarop de burgemeester uit om naar voren te komen om de cd met daarop alle bestanden van de GBKN Hardinx veld-Giessendam in ontvangst te ne men. Hiermee was een gedenkwaardi ge mijlpaal bereikt en een 'geografisch deltawerk' voltooid. Onder het genot van een hapje en een drankje werd daarna in de raadzaal nog nagepraat door de aanwezigen. De lokale pers greep de kans om een aan tal sprekers voor de microfoon te krij gen en om commentaar te vragen. GEODESIA 2001-2

(NGT) Geodesia | 2001 | | pagina 25