Kontek-KPD Engineering B.V. met de mededeling dat men heeft ge tracht een zo hoog mogelijke kwaliteit in kaart en informatie te stoppen, maar als er desondanks iets niet klopt, dan kun je daar natuurlijk geen rech ten aan ontlenen. En doorverkopen van deze gegevens mag ook niet! Alles is gratis en lijkt een redelijk hoge ac tualiteit (ongeveer twee maanden) te hebben. Het is duidelijk dat deze vastgoed informatievoorziening vooral bedoeld is voor de lokale bevolking, want er wordt tevens een routebeschrijving af gebeeld naar het stadhuis en zelfs een plattegrond van de juiste etage om ver dere gegevens te komen vragen. Ik kon me niet voorstellen dat dat nog nodig was Berry van Osch, internet- redacteur. Na het bekijken van deze website is mijn instinctieve reactie: kan en mag dat zomaar en waarom doen we dat in Nederland ook niet zo? Aan de beschikbaarheid van de technologie (internet en geo-browsers) kan het niet liggen. Misschien wel aan het gratis karakter van deze vorm van publieke dienstverlening. En daarmee kom je precies in de kern van de discussie over het in brede zin voor het publiek ontsluiten van vastgoedinformatie. Hoe halen dataleve ranciers, zoals Kadaster en gemeenten, de kosten voor in winnen, beheren en verstrekken van deze informatie eruit? En de problematiek rond een veilig betalingsverkeer op internet (e-commerce) schijnt ook nog niet helemaal te zijn opgelost. Aan de andere leant is er zeker ook het privacy aspect. Al met al heeft het ook wel iets griezeligs, dat een volstrekte vreemde zomaar voor niets een heleboel infor matie van je te weten kan komen. Dat het technisch zo kan, is mooi, maar ergens houd je er toch nog wel een enigszins ambivalent gevoel aan over. De vraag is hoe lang nog? Geodesie en Civiele Techniek Architectenbureau Raadgevend ingenieursbureau Vastgoed Bouw en installatie services Waagpassage 1 Postbus 331 8200 AH Lelystad Telefoon: 0320-241454 Fax: 0320-232063 e-mail: info@kontek-kpd.nl Overige vestigingen in Bolsward, Oegstgeest en Oss GEODESIA 2001-2

(NGT) Geodesia | 2001 | | pagina 39