Geodesie Promotie Commissie exit GEODESIE i De Geodesie Promotie Commis sie worstelde al enige tijd met de vraag hoe het, gezien de ont wikkelingen met name in het onder wijs, verder moet met de promotie van ons vakgebied. Uit de reacties op onze oproep aan de onderwijsinstellingen, bedrijven en organisaties om hun visie en mening met betrekking tot de noodzaak van promotie en de wijze waarop dat dan zou moeten, is ons ge bleken dat, als er al een brede behoefte bestaat aan algemene promotie van het vakgebied, er in elk geval ook een andere aanpak noodzakelijk is. Daar om is nu definitief gekozen om per 1 januari 2001 de huidige promotie activiteiten stop te zetten en de Geode sie Promotie Commissie op te heffen. Er komt dus geen promotieplan 2001. Ook de altijd bijzonder prettige sa menwerking met het uitvoerende bu reau Van Beerendonk Publiciteit te Best wordt per die datum stopgezet. Het bureau blijft overigens wel nog ge durende ongeveer een halfjaar betrok ken bij de nazorg van deze beëindi ging, zodat een en ander zorgvuldig kan worden afgehandeld. Lopende zaken De aanvragen van gastlessen op mid delbare scholen worden vanaf januari 2001 doorverwezen naar Go-Infra in Harderwijk. Enkele nog beschikbare geodesie-ambassadeurs zullen via Go- infra worden ingeschakeld om die les sen te verzorgen. Voor de aanvragen van gastlessen in Mobilion te Utrecht geldt vanaf 1 januari min of meer het zelfde, dat wil zeggen de aanvragen worden doorgespeeld naar Mobilion en de bij het Mobilion bekende geode sie-ambassadeurs kunnen worden in geschakeld voor deze lessen. Onlangs werd het nieuwe informatie centrum van de SBW Harderwijk ge opend. De Geodesie Promotie Commis sie heeft hieraan een bijdrage kunnen leveren door het coördineren en mede inrichten van het onderdeel 'land meten' waar bezoekers op een speelse wijze via eenvoudige oefeningen de werking van landmeetkundige instru menten kunnen ontdekken en zo ken nisnemen van ons vakgebied. Het in strumentarium daarvoor werd be schikbaar gesteld (bruikleen) door Meetcentrum Passé Partout uit Gouda. Z Promotie Geodesiepromotie niet meer nodig? Beëindiging van de promotiecommis sie wil niet zeggen dat er geen promo tie meer nodig zou zijn. Zeker niet, het is immers duidelijk dat er nog steeds grote problemen binnen het vakgebied zijn. Zo is de instroom van studenten in de verschillende opleidingsniveaus nog steeds te laag, en kampt het geode tisch bedrijfsleven dus nog steeds met ernstige tekorten aan personeel. Ter oplossing van deze problemen kan pro motie noodzakelijk blijven. Maar het moet dan wel anders, totaal anders. Bovendien zal er dan naar onze me ning veel meer geld beschikbaar moe ten komen dan het bescheiden budget waarover de promotiecommissie in de bijna tien jaar van haar bestaan jaar lijks heeft kunnen beschikken. Vanuit het onderwijs, met name van uit de mbo-opleidingen en vanuit de TU Delft, is aangegeven dat het be vorderen van de instroom nu als een eigen verantwoordelijkheid van de op leidingen wordt gezien. Voor de algemene naamsbekendheid en de werving van voldoende perso neel is primair het bedrijfsleven ver antwoordelijk. Organisaties zoals de Stichting Geodesia kunnen in de pro motie van die algemene naamsbekend heid bijvoorbeeld een initiërende rol (blijven) spelen. Hoe nu verder? Allereerst zal de Stichting Geodesia het initiatief nemen om in 2001 met de belangenorganisaties, waaronder in de eerste plaats de VNBG, in gesprek te gaan over de vraag of en hoe het nu verder moet. Daarbij is de aandacht in de eerste plaatsgericht op algemene promotie, dat wil zeggen de naamsbe kendheid van het vakgebied. Moet dat dan gezamenlijk of gaat ieder bedrijf afzonderlijk haar eigen promotie voe ren? En als er behoefte is aan alge mene promotie, wie gaat dat dan doen en hoe? Dankwoord Tenslotte wil de Stichting Geodesia bij deze allen die in de afgelopen tien jaar op enigerlei wijze hebben meegewerkt aan de uitvoering van de promotieacti viteiten van harte danken: leden van de promotiecommissie, gastles-ambas sadeurs, medewerkers aan beurzen en demonstraties, bedrijven voor hun sponsorbijdragen en verder allen die op enigerlei wijze de werkzaamheden van de commissie hebben onder steund. Namens het stichtingsbestuur, Henk Leenders, commissaris Promotie STICHTING GEODESIA Gastlessen Informatiecentrum van de SBW Harderwijk GEODESIA 2001-2

(NGT) Geodesia | 2001 | | pagina 41