NÊ Landmeetkunde levert soms ook 'design' op BEDRIJVEN EN DIENSTEN (gezien door René van der Schans) Oprichting Vereniging Voor Maatvoerders Fusie DHG/Geomatic stedenbouwkundige plandocumenten en de financieel-economische bereke ningen van het ontwerpproces, door het onderscheiden van fasen, bij het ontwikkelen van woningbouwlocaties worden verbeterd? Om deze vraag te kunnen beantwoorden is inzicht no dig in de verschillende stedenbouw kundige ontwerpmethoden. Er is ge bruikgemaakt van de top-down metho de, waarbij van globaal naar gedetail leerd wordt gewerkt. Eveneens is in zicht nodig in de verschillende financieel-economische berekeningen die de grondeconomen maken. Doordat de producten op een zeker de tailniveau het logische gevolg zijn van die op het voorgaande detailniveau, wordt het resultaat een zeker doel en niet 'slechts' de toevallige uitkomst van een ontwerp. Door te werken van globaal naar gedetailleerd wordt voor komen dat door het gemeentebestuur of één van de betrokken disciplines op een hoog detailniveau zonder duide lijk aanwijsbare reden terug wordt ge komen op de discussiepunten en be sluiten van een lager detailniveau. Eveneens wordt op deze wijze draag kracht verworven onder alle betrokke nen. Naast een betere samenwerking tussen de twee disciplines komt dit het ontwerpproces (en dus ook de besluit vorming door het gemeentebestuur) ten goede en verloopt het ontwikkelen van locaties soepeler. Op 17 mei 2000 is te Utrecht de Ver eniging Voor Maatvoerders (WM) opgericht. Na een klein jaar sturing en voorbereiding door de oprichters is de vereniging flink van start gegaan en zijn de eerste twintig leden en dona teurs begroet met het eerste nummer van 'Maatgevend', het orgaan van de WM. Vereniging Voor Maatvoerders De WM heeft als doel de mensen die zich dagelijks op de bouw met de uitvoering van maatvoering bezig houden (assistent-maatvoerders, maat voerders, hoofdmaatvoerders) te ver enigen en daardoor de oude en nieuwe technieken te kunnen beheren en te verspreiden onder vakgenoten. Hierbij wordt gedacht aan gebruik van het oliepotje en timmermanswaterpas tot en met het total station, toepassing van maatvoeringsorganisatie- en bouwmetrologiemethoden, excursies naar bedrijven en bouwwerken. De WM wil heel duidelijk in de toe komst parallellen aanleggen en con tacten onderhouden met de bestaande verenigingen in de meetkunde, maar Landmeteriamp Gemaakt op e houtctmarnrf koper ««accenten ca. 160 cm h Slechts ƒ399.- (ook m andere maten verkrijgbaar). Riviéra Maison Amsterdam Katrertoren 1c etage kalverstraai 020-4228363 GelderlandpJem 195-1*9 0204440047 Herenstraat 24 0204227671 Rotterdam Alexandnom til Watermanweg IJ-15 In het Polderhuis' 0IO-4SS736J Haarlem kleine Houtstraat 11 023-532*080 Den Haag Dagelijkse- Groen Markt 26 GH 070-3569986 (Haagsetie Bluf gezien het zeer eigen karakter van de maatvoering ten opzichte van de land meetkunde is het zaak de groei en be paling van het eigen gezicht binnen de meetkundige organisaties eerst te ont wikkelen. Het bestuur van de WM bestaat uit voorzitter Arjen Broens, secretaris Rob Holleman en penningmeester Bennie Harmsen. Daarnaast is er een redactie commissie, bestaande uit Arie de Jong en Ad van Groesen. Voor informatie, opgave als lid of do nateur kunt u contact opnemen met Arjen Broens, telefoon 06 2097 5562 of Rob Holleman 06 2373 2610. De landmeetkundige bedrijven DHG Nederland te Deventer en Geo- matic te Dordrecht zijn op 14 decem ber 2000 gefuseerd. Door deze fusie ontstaat een zelfstandig, landmeet kundig productiebedrijf met een ster ke positie in de markt en een breed pakket aan diensten. De beide bedrij ven zullen vooralsnog blijven opereren onder de thans in gebruik zijnde merk namen en zullen als vennootschappen naast elkaar blijven bestaan. Tot deze datum waren de aandelen respectieve lijk van RTB Van Heugten en Tessag Nederland, voordien Controlec. DHG Nederland is in 1992 voortgekomen uit de fusie van de landmeetkundige bedrijven van DHV uit Amersfoort en van TAb uit Deventer. De aandelen DHG Nederland en Geomatic worden gelijktijdig ondergebracht in een hol dingmaatschappij. DHG Nederland is actief op het gebied van de landmeetkun dig Nederland de. -pot jlaar opdracht gevers behoren over heidsbedrijven op nationaal en regio naal niveau, het Kadaster, de Neder landse Gasunie en diverse ingenieurs bureaus. Geomatic is een ingenieursbureau dat zich sinds 1974 bezig- G t O M T I C houdt met gespecia liseerde dienstverle ning op het gebied van landmeten en GEODESIA 2001-2

(NGT) Geodesia | 2001 | | pagina 44