Opleidingscentrum voor infrastructuur in Harderwijk En de landmeters dan? Gratis bezoek aan he INFRA VOORIICHTINGS CENTRlA A Vroeger was het een kazerne waar infanterie-offïcieren werden opgeleid. Tegenwoordig hebben de gebouwen een meer vredelievende functie gekregen en geven zij huisvesting aan het opleidingscentrum van de SBW (Stichting Beroepsopleidingen in de Weg- en Waterbouw). Toch oogt het nog steeds als een kazerne: een entree met slagboom en een wachthokje, maar de bewapende soldaat ervoor die indringers moest tegenhouden is vervangen door een aardige jongedame die bezoekers vriendelijk welkom heet. In september 2000 is het centrum door Hare Majesteit ge opend, hoewel het toen nog niet helemaal klaar was. De koningin verrichtte de opening door digitaal de laatste straatklinker in het wegdek te leggen. Daarna is er hard ge werkt om ook de rest van de bestrating gereed te krijgen en op 16 februari jl. is de opening nog eens dunnetjes over gedaan, nu met een aantal nauw betrokken medewerkers. Sinds de officiële opening is er niet alleen hard gewerkt aan de verdere voltooiing van het centrum, maar zijn er ook al de nodige cursussen gegeven voor kraanmachinisten, stratenmakers, wegenbouwers, buizenleggers en andere werkers in die sector. Landmeters niet, die worden hier (nog) niet opgeleid. In gebouw 20 is een voorlichtingscentrum ingericht, be doeld om middelbare scholieren te laten beleven welke in- Opening door Hare Majesteit. Theo Scheele, redacteur. teressante beroepen er in deze sector te vinden zijn. Het is dus geen stati sche tentoonstelling waar je passief langs wandelt, maar meer een grote bouwput met daarin een grote variatie aan apparatuur die je in dit werk tegenkomt. Op ruim twintig plaatsen kan een opdracht worden uitgevoerd: een brug bouwen, een kraan bedienen, beton storten, een horizontale leiding boren en... met een tachymeter een paar afstanden meten in de bouwput. Gelukkig staat er overal wel bij hoe je het moet doen. Op 11 februari jl. mocht een vijftigtal Go-lnfra ambassadeurs dat ook eens proberen. In groepjes van vier trokken ze langs de opdrachten en dat viel waarachtig nog niet mee. De bouwput is een onderdeel van de totale Go-lnfra actie om het imago van dit vakgebied op te vijzelen en aantrekkelijk te ma ken, zei algemeen directeur M.P. M. Arntz. We willen bereiken dat het vak een uitstraling krijgt van een sector waarin het aantrekkelijk is om te mo gen werken. Want ook deze sector wordt geplaagd door krapte op de per- soneelsmarkt, en er zijn nog zoveel an dere beroepen. Hoewel: J. Bijker, voorzitter van de werkgroep instroom, had daarop een wat genuanceerdere kijk. Want het werk gaat nog steeds gewoon door, er blijft nergens werk liggen, dus zijn er mensen om dat te doen. En er zijn ook nog steeds schoolverlaters die een De genomineerde ambassadeurs: Theo Tiebosch (r.) en Piet Conijn (l.). GEODESIA 2001-5

(NGT) Geodesia | 2001 | | pagina 34