baan kiezen. Alleen zijn er tegenwoor dig zoveel meer banen te kiezen dan vroeger, en daar zijn ook hele leuke bij. Je moet dus proberen de aandacht van de jongelui op onze sector te van gen en vast te houden. Daar moetje op de basisschool al mee beginnen. Go- Infra gaat daar met een interessant in gericht mobiel naar toe voor een eerste kennismaking. De middelbare scholen worden heel anders bewerkt. Via een mailing aan alle leraren aardrijkskun de en wiskunde van het middelbaar onderwijs worden klassen uitgenodigd een bezoek te brengen aan de bouwput in Harderwijk. Voorafgaand daaraan ontvangen ze lesmateriaal en zo moge lijk gaat er een ambassadeur op be zoek om ze voor te warmen. In Harder wijk worden ze enthousiast aan het werk gezet, want vooral het 'doen' is belangrijk, het aan den lijve beleven wat de infrastructuur is. Anderhalf uur krijgen de leerlingen om de hele bouwput door te komen. De ambassa deurs kregen er maar een half uur voor, maar ja: die werden ook geacht ervaring te hebben. Als de leerlingen aldus voor- en opge warmd alle interessante facetten van deze sector hebben verkend, kunnen ze in een digitaal beroepenspel - een soort fruitautomaat - ontdekken welk beroep of welke opleiding het meest geschikt voor ze is. Op de ambassa- deursdag bleek (uiteraard) hoe belang rijk de taak van de ambassadeur in deze is. Ter stimulering van die taak - want ook daarin heerst wel enige krap te - wordt elk jaar de ambassadeur van het jaar gekozen. Ook nu waren er drie genomineerd: P. de Vries, P. Conijn en Th. Tiebosch. De eerste was verhinderd en viel dus af, bleven Piet Conijn (ja wel, de landmeter) en Theo Tiebosch (oorspronkelijk mijnbouwer in Lim burg) over. Beiden gaven een leuke presentatie, Piet digitaal ondersteund, Theo gewoon vertellend. Beide verha len werden ademloos gevolgd door de collega-ambassadeurs die daarna met handopsteken Theo Tiebosch uitriepen tot de beste, en deze werd gehuldigd. Jammer voor Piet (en de landmeetkunde) maar hij bleef wel blij, want hij was toch wel even genomi neerd. Harderwijk veranderde door dit alles van garnizoenstad tot wegenbouwstad. Elk jaar zullen duizenden wegen- en waterbouwers deze stad aandoen om de basis te leggen voor hun latere beroep. Velen zullen er later nog weieens terug komen, want er zijn ook faciliteiten voor (kader)cursussen, vergaderingen van de OR, conferenties, congressen en alles wat in de hedendaagse maatschappij niet meer gemist kan worden. Voor meerdaagse bijeenkomsten lean er ook wor den overnacht. Ambassadeurs en landmeterswerk in de bouwput. En er is nog meer: een documentatiecentrum met vaklite ratuur, vakbladen (hé, Geodesia ontbreekt) en informatie voor studenten mbo, hbo en vwo die profielwerkstukken, spreekbeurten of (groeps)opdrachten moeten uitvoeren. Voor liefhebbers is tenslotte een permanente tentoonstel ling met moderne kunst en een wegenmuseum waarmee het centrum als het ware heden, verleden en toekomst in beeld brengt. Het centrum is gevestigd aan de Ceintuurbaan 2, 3847 LG te Harderwijk, telefoon (0341) 43 68 00 en je kunt ook alle gewenste informatie krijgen op www.sbwinfra.nl. GEODESIA 2001-5

(NGT) Geodesia | 2001 | | pagina 35