Bij het ontwerpen van de structuur van de opleiding en bij het formuleren van de eindtermen is meerdere malen ad vies gevraagd aan de begeleidingscommissie. Ook voor de naamgeving van de kwalificatie en de deelkwalificaties heeft de begeleidingscommissie geadviseerd. De nieuwe kwalificatiestructuur en het eindtermendocument zijn, na advies van de ACOA (Adviescommissie Onderwij s-Arbeids- markt, een commissie die het Ministerie van OC&W advi seert), eveneens goedgekeurd door het Ministerie van OC&W. De opleiding, volgens deze structuur en gebaseerd op deze eindtermen, zal ingaan op 1 augustus 2001 en geldt voor leerlingen die dan aan de opleiding beginnen. De ROC's (Regionale Opleidingencentra) waar deze opleiding is te volgen, hebben echter de mogelijk heid de invoering nog een jaar op te schorten, omdat toetstermen, leermid delen en lesmateriaal op 1 augustus a.s. nog niet gereed zijn. Nieuwe eindtermen differen tiatie Landmeetkunde [2] De eindtermen van de differentiatie ci viele techniek zijn in het navolgende buiten beschouwing gelaten. De functionaris vervult een specialisti sche functie op middenkaderniveau. De werkzaamheden hebben betrek king op: topografie, infrastructurele en bouwkundige werken en andere thematische zaken uitzetten, inme ten en presenteren; meetgegevens toegankelijk maken voor derden; Rijksdriehoeksnet en NAP onderhouden; diverse landmeetkundige berekeningen maken; vastgoedgegevens beheren. Algemene landmeetkunde of specialisatie Bij de uitvoering van de werkzaamheden gaat de functiona ris volgens vastgestelde procedures en richtlijnen te werk. Belangrijke aspecten van de functie zijn: leiding geven aan kleine teams; meetwerkzaamheden coördineren en controleren; meetgegevens interpreteren; metingen uitvoeren met zeer hoogwaardige apparatuur, karteren en archiveren. Functies die tot landmeetkunde worden gerekend zijn: landmeetkundige en hydrograaf. Voornoemde functies ko men voor in de volgende bedrijven en/of organisaties: com merciële dienstverleners, lagere en rijksoverheden, uitvoe rende bouwbedrijven en nutsbedrijven. Het niveau van de kwalificatie Middenkaderfunctionaris In- fratechniek is aangegeven volgens de regels die in de WEB (Wet Educatie en Beroepsondeiwijs) zijn opgenomen. Hier in worden vijf niveaus onderscheiden, gebaseerd op de ma te van verantwoordelijkheid, complexiteit en transfer. Uit gedrukt volgens deze niveau-indeling, oefent de Middenka derfunctionaris Infra techniek zijn ta ken uit op niveau 4. De beroepsbeoefe naar is verantwoordelijk voor de uit voering van het eigen takenpakket en moet zich daarvoor ook tegenover col lega's kunnen verantwoorden (niet- hiërarchisch). Daarnaast draagt hij uit drukkelijk een hiërarchische verant woordelijkheid ten aanzien van plan ning, administratie, beheer en ontwik keling van de gehele productiecyclus. De beroepsbeoefenaar combineert pro cedures of bedenkt nieuwe procedu res. Het betreft specialistische vaardig heden en kennis. Ingevolge de WEB artikel 8.2.1 worden tot de opleiding toegelaten: leerlingen die in het bezit zijn van een diploma voorbereidend be roepsonderwijs (VBO) op minimaal C-niveau of middelbaar algemeen voortgezet onderwijs (mavo); leerlingen die een bewijs kunnen overleggen dat zij de eerste drie leerjaren van een school voor hoger algemeen vormend onderwijs (ha- vo-3) met goed gevolg hebben door lopen; leerlingen die op grond van de in ternationale diplomawaardering, zoals bedoeld in de WEB artikel 7.4.7 lid 3b, aan bovengenoemde ei sen voldoen. Na het jaar 2003 worden toegelaten leerlingen die in het bezit zijn van het diploma vmbo, de kaderberoepsgerich te leeiweg, de theoretische leeiweg en de gemengde leerweg, en leerlingen die op grond van de internationale di plomawaardering, zoals bedoeld in de WEB artikel 7.4.7 lid 3b, aan bovenge noemde eisen voldoen. Na het behalen van de kwalificatie Middenkaderfunctionaris Infratech- niek kunnen leerlingen met de specia lisatie Civiele techniek doorstromen naar de hbo-opleiding Civiele tech niek, en leerlingen met de specialisa tie Landmeetkunde naar de hbo-oplei ding Geodesie/Geo-informatica. Vanwege de omvang van de theoreti sche componenten die de opleiding Middenkaderfunctionaris Infratech- niek bevat, wordt de beroepsopleiden de leerweg (BOL) geadviseerd. In tabel Niveau van de kwalificatie Specifieke vooropleidingseisen Doorstroming Leerweg GEODESIA 2001-5

(NGT) Geodesia | 2001 | | pagina 8