1 is het tijdpad weergegeven dat voor de opleiding vrijblijvend wordt geadvi seerd. Hierin is de omvang van de be roepspraktijkvorming 25% van de bru to studiebelasting. De kandidaat kan, volgens de methoden en in overeen stemming met de normen die in de opleiding zijn gehan teerd 1. Op aanwijzing technische tekeningen van eenvoudige weg- en waterbouwkundige constructies maken. 2. Hoeveelheden uittrekken op basis van tekeningen zoals het matenplan en bestek- en werktekeningen. 3. Een situatieschets maken voor weg- en waterbouwkun dige projecten. 4. Uitzetwerk verrichten. 5. Uitzetgegevens berekenen. 6. Tekeningen en andere documenten beheren. 7. Verslagen van vergaderingen en rapporten van bedrijfs- en projectbezoeken maken. 8. Werkzaamheden op een veilige en verantwoorde wijze uitvoeren. 9. Toebedeelde werkzaamheden met collega's onderling verdelen. De kandidaat kan, volgens de methoden en in overeen stemming met de normen die in de opleiding zijn gehan teerd: 1Relevante informatie vergaren voor het ontwerpen en beheren van objecten op basis van vigerende wet- en regelgeving op het gebied van kwaliteit, arbo en milieu en geïnventariseerde vergunningen en ontheffingen. 2. Op aanwijzing matenplannen ontwerpen. 3. Delen van constructies berekenen en tekenen. 4. Op aanwijzing technische ontwerpen maken van weg en waterbouwkundige constructies. 5. Op basis van aangeleverde informatie veiligheidsrisi co's analyseren en veiligheidsmaatregelen bepalen. 6. Schade- en reparatiegevallen opnemen en maatregelen voorstellen. 7. Revisietekeningen voor onderhoud en renovatie maken. Deelkwalificatie Uitvoering De kandidaat kan, volgens de methoden en in overeen stemming met de normen die in de opleiding zijn gehan teerd: 1. Relevante informatie vergaren voor de projectuitvoe ring op basis van de contractstukken en vigerende wet en regelgeving op het gebied van kwaliteit, arbo en mi lieu en geïnventariseerde vergunningen en ontheffin gen, waaronder die op de gebieden van grond-, lucht en waterverontreiniging. 2. Controleren of de benodigde vergunningen en ont heffingen aanwezig zijn. 3. Project-kwaliteitsplannen maken, waaronder arbo-richt- lijnen en -instructies voor het uitvoerend personeel. Eindtermen per deelkwalificatie Iedere deelkwalificatie bevat een verzameling eindtermen. Eindtermen vormen de eisen waaraan een cursist aan het ein de van de opleiding minimaal moet voldoen. In onderstaand kader staan de eindtermen per deelkwalificatie opgesomd. 4. Overall planning van het bouwproject maken. 5. Werkmethoden vaststellen. 6. Werkbegrotingen en detailplanningen maken. 7. Kostenbewaking en voortgangscontrole uitvoeren. 8. Resultaten van beproevingen beoordelen. De kandidaat kan, volgens de methoden en in overeen stemming met de normen die in de opleiding zijn gehan teerd: 1. Landmeetkundige detailmetingen uitvoeren. 2. Landmeetkundige berekeningen maken. 3. Landmeetkundige tekeningen maken. 4. Werkonderdelen maatvoeren. 5. Vastgoedinformatiesystemen en kabel- en leidingregis tratiesystemen raadplegen. 6. Kadastrale en topografische kaarten gebruiken en raad plegen. 7. RD- en NAP-gegevens gebruiken en raadplegen. 8. Landmeetkundige gegevens en metingen digitaal ver werken. De kandidaat kan, volgens de methoden en in overeen stemming met de normen die in de opleiding zijn gehan teerd: 1. Grenzen uitzetten en aangeven. 2. Landmeetkundige ondersteuning verlenen bij grond verzet, bij de maatvoering en bij het plaatsen van con structieonderdelen. 3. Topografische, grondslag-, hoogte- en thematische me tingen en berekeningen verrichten. 4. Uitzetgegevens produceren. 5. Landmeetkundig-juridisch onderzoek uitvoeren. 6. Matenplannen vervaardigen en samen met de archi tect of stedenbouwkundige beoordelen. 7. Landmeetkundige metingen beoordelen en controle ren op basis van kwaliteitseisen. 8. Landmeetkundige meetgegevens in digitale bestan den verwerken. 9. Analoge kaarten produceren uit digitale bestanden. 10. Thematische kaarten vervaardigen, zowel analoog als digitaal. 11. Digitale terreinmodellen maken. 12. Vastgoedinformatiesystemen en kabel- en leidingregi stratiesystemen beheren. 13. Geografische informatiesystemen beheren en gebruiken. 14. Handleidingen schrijven met betrekking tot appara tuur en procedures. 15. Werkzaamheden coördineren en toewijzen aan ploe gen en ploegleden en die werkzaamheden begeleiden en controleren. Deelkwalificatie Algemene infratechniek Deelkwalificatie Ontwerp beheer Deelkwalificatie Algemene landmeetkunde Deelkwalificatie Landmeetkunde GEODESIA 2001-5

(NGT) Geodesia | 2001 | | pagina 9