Van zo maar een idee tot twee keer op Nederland 1 had bijgewoond op uitnodiging van de gemeente Beverwijk. Na overleg met het Haarlemse ingenieursbureau Hol land Field Engineering werd al snel be sloten dat we het uitzetten dit jaar bij wijze van proef met behulp van 06-GPS zouden proberen. Zo gezegd zo ge daan, het bureau werd ingeschakeld en de afspraken gemaakt. Enkele da gen later werden de coördinaten vast gelegd en de hoekpunten bepaald. Op 1 maart werden vervolgens de hoek punten uitgezet op het strand. In een paar uur tijd was de klus geklaard. Tot zover niets bijzonders, inderdaad. Maar daarna ging het in een stroom versnelling. Om mijn collega's op de hoogte te houden van de ontwikke lingen op m'n werkveld heb ik van mijn bevindingen op het strand een leuk stukje tekst gemaakt voor plaat sing in het interne informatiemagazi ne van de gemeente Zandvoort, De Voortgang, onder de titel Satellieten delen strand nauwkeurig in. Dit blad werd eind maart verspreid. Na een klein weekje werd ik benaderd door Soms kan het raar lopen met zo maar een idee en gaat dat idee volledig zijn eigen leven leiden. Je zit achter je bureau over je werk na te denken en probeert in het kader van de verhoging van de efficiency en de verhoogde werkdruk een manier te bedenken waarop je meer werk in minder tijd kan doen. Zo ook op het gemeentehuis van Zandvoort. Zoals de meeste mensen waarschijnlijk wel zullen weten, staan op het Zandvoortse strand vele strandpaviljoens, 39 om precies te zijn. Wat misschien niet bij iedereen bekend is, is dat deze paviljoens aan het einde van het seizoen com pleet worden afgebroken en in het voorjaar weer worden opgebouwd. Om ervoor te zorgen dat de paviljoens op hun juiste plek opgebouwd worden en ze ook niet meer strand gaan gebruiken dan ze volgens de huurovereen komst mogen, geeft de gemeente de locatie van de pavil joens aan door metalen palen op de hoekpunten in het zand in te graven. Dit uitzetten van de paviljoens is der halve een jaarlijks terugkerend ritueel. Voorgaande jaren werd het uitzetten gedaan door twee per sonen met enkel een meetlint. Aan de hand van een teke ning met alle afstanden werd alles opgemeten en twee dagen later waren alle locaties aangegeven. In het kader van eerder genoemde efficiencyverbetering werd ook deze methode tegen het licht gehouden. Al snel moest ik hierbij denken aan een demonstratie van 06-GPS die ik een keer Winter.

(NGT) Geodesia | 2001 | | pagina 16