«au •*-—1"-'*t,i f ïïjïii'.i «MMMMMufi Tteuhen geopend tot 21u onze communicatieadviseur met de vraag of ik het leuk zou vinden als hij de tekst ook op de gemeentelijke web site www.zandvoort.nl zou zetten. Waarom niet - en zo belandde het stukje op het internet. Vervolgens komt dezelfde communicatieadviseur twee dagen later aanlopen met z'n mo bieltje in de hand met de vraag of ik even tijd heb voor een telefonisch in terview met een verslaggever van De Telegraaf. Die had het stukje op de website gelezen en wilde er, na een kort controlevraagje ("het is toch geen 1 aprilgrap?") graag een stukje aan wij den in zijn krant. En zo was op 4 april te lezen hoe satellieten de plekken van de paviljoens op het strand van Zand- voort bepalen. De volgende klant was het Haarlems Dagblad, dat er ook lucht van had gekregen en er ook graag een artikeltje aan wilde wijden. Nog dezelfde dag viel al te lezen: Satel liet berekent ruimte rond paviljoens. Nog voor ik het artikel zelf onder ogen kreeg, ging de telefoon alweer: zowel Radio Noord-Holland als TV Noord- Holland hadden De Telegraaf gelezen en wilden er aandacht aan schenken in hun uitzending. De radio haakte uiteindelijk af, maar TV Noord-Hol land wilde me graag interviewen. Ver volgens heb ik snel het ingenieurs- en zomer. bureau gebeld om te vragen of ze hieraan mee wilden werken. Uiteraard grepen ze deze kans met beide handen aan en waren al snel, met satellietontvanger en al, paraat op het Zandvoortse strand. Zij werden door de reporter geïnterviewd over de werking van de apparatuur. TV Noord- Holland maakte er een leuk item van en zond dit vrijdag avond 6 april uit. En zo was m'n ideetje al op de lokale tv. Dit item is vervolgens niet alleen de hele avond herhaald, zoals dat bij regionale tv-omroepen gebruikelijk is, maar ook de rest van het weekend kwam ik veelvuldig terug op de buis. Net toen ik dacht dat het niet gekker meer kon, werd ik in het begin van de week erop benaderd door vele vrienden, familieleden, collega's en andere bekenden die ook ver buiten de regio wonen, met opmerkingen over mijn televisie-optreden. Wat bleek: het tv-programma NL-Net, dat op verschillende tijdstippen op Nederland 1 uitzendin gen verzorgt, die ze samenstellen met onderwerpen van de diverse Nederlandse regionale omroepen, had dit onder werp ook uitgekozen en twee keer op Nederland 1 uitge zonden. En zo was mijn ideetje zelfs op de nationale tv terechtgekomen. Met verbazing heb ik de gang van zaken meegemaakt en er varen hoe het dus mogelijk is dat iets zich kan ontwikkelen van zomaar een idee tot twee optredens op de nationale tv. Wie denkt dat dit relaas hiermee ten einde komt, heeft het echter fout. De laatste ontwikkeling (tot nu toe?) was het te lefoontje van een redacteur van dit blad. Ook hij had van de toepassing van 06-GPS op het Zandvoortse strand gehoord en vroeg mij een artikeltje hierover te schrijven. In een vol gende uitgave van Geodesia zal ik daarom een verdere uit eenzetting geven over hoe we 06-GPS op het Zandvoortse strand in de praktijk van alledag gebruikt hebben. GEODESIA 2001-6

(NGT) Geodesia | 2001 | | pagina 17