Relatiebeheerders geodesie/ geo-informatica gezocht (m/v) Oproep De opleiding geodesie/geo-infor- matica van de Hogeschool van Utrecht vraagt mensen uit de praktijk relatiebeheerder middelbare scholen te worden, zodat de werving van nieuwe studenten een extra im puls kan krijgen. Iets voor u? Lees en concludeer! De opleiding geodesie/geo-informatica kampt met een teruglopend aantal studenten, terwijl het vakgebied juist een groeiende behoefte aan afgestu deerden heeft. We willen daarom dat meer scholieren kiezen voor deze op leiding en dus alle middelbare scholie ren van Nederland in staat stellen deze opleiding mee te nemen bij hun stu diekeuze. Wij moeten deze scholieren dus én een boeiend beeld van het be roep geven, én zien te bereiken. Het beroepsbeeld willen wij overbren gen door het begrip geo-informatica sterker aan te zetten, evenals de breed te aan vaardigheden (meet- en presen tatietechnieken, ICT en management). Het woord geodesie verdwijnt niet maar wordt minder als overkoepelend begrip gehanteerd, het woord karto- grafie komt ook naar voren omdat on ze afstudeerrichting geo-informatica hiermee goed beschreven kan worden. Het bereiken van de scholieren kan via verschillende media (tv, schoolkran ten, internet), maar ook via een per soonlijke aanpak. Het is gebleken dat een persoonlijke aanpak tot een hoge re scoringskans leidt dan bijvoorbeeld schriftelijke mailings aan contactper sonen. De ontwikkelingen op middel bare scholen bieden sinds kort de kans om via vakdocenten aandacht voor het vak te vragen. Men kan hierbij denken aan specifiek lesmateriaal voor de vak ken wiskunde, natuurkunde en aard rijkskunde, en ondersteuning bij de zogenaamde profielwerkstukken. De ze vakdocenten hebben grote behoefte aan deze ondersteuning, terwijl de de canen (het traditionele wervingska naal) juist niet op een overdosis aan in formatie zitten te wachten. Door een relatiebeheerder op een aan tal middelbare scholen contacten te la ten leggen met decanen en vakdocen ten kan het boeiende beroepsbeeld ef fectief overgebracht worden. Wij wil len u uitnodigen om hieraan mee te werken en zodoende tot een netwerk van relatiebeheerders te komen. Taak van de relatiebeheerder De relatiebeheerder krijgt (in overleg) een eigen groep scholen (maximaal 10) om te bewerken. Bestaande informele contacten met middelbare scholen in de privésfeer kunnen hierbij zeer be hulpzaam zijn en daar wordt bij de verdeling van de scholen rekening mee gehouden. Mogelijke werkzaam heden kunnen zijn: Belacties: de relatiebeheerder belt de school en probeert met voor de studiekeuze relevante personen te spreken zoals decanen en docenten wiskunde en aardrijkskunde. In de gesprekken wordt het vakgebied 'gepromoot'. Tevens probeert hij/zij een aantal e-mailadressen te verkrij gen zodat vervolgacties minder tijd rovend zullen zijn. Het (laten) geven van voorlichting door gastlessen of het bezoeken van decanenoverleg in de regio. Hier voor zijn eventueel ook ambassa deurs beschikbaar of docenten van de Hogeschool van Utrecht. Het doorgeven van de namen van de relevante personen en andere be langrijke gegevens (zoals decanen- bijeenkomsten en andere 'scoor'- mogelijkheden) aan een centraal meldpunt (HvU), zodat er een up to date kennisbank ontstaat. Het onderhouden van de relatie door regelmatig te bellen, e-mails te versturen en/of langs te gaan. Van de geodesie-ambassadeurs (van de voormalige geodesie promotiecommis sie) zijn er sinds vorige zomer enkele als relatiebeheerder actief. Deze per sonen onderschrijven het belang van deze activiteiten. De geodesiedocenten van de Hogeschool van Utrecht zijn zelf actief als relatiebeheerder in de regio Utrecht. De Hogeschool van Utrecht zal het relatiebeheerdersnet werk secretarieel ondersteunen. De relatiebeheerders gaan voor onze op leiding werven, alhoewel we samen werking met de andere opleidingsin stituten binnen de geodesie/geo-infor matica (mbo, hbo, wo) op termijn niet uitsluiten. Indien u relatiebeheerder wilt worden, kunt u dit laten weten door ons een e-mail te sturen, te schrijven of te bel len. Wilt u in dat bericht uw naam en adresgegevens (privé en zakelijk) zet ten, evenals suggesties voor scholen uit uw regio waar u mogelijk al bepaal de ingangen heeft. In september wil len we dan starten met een intensieve campagne, zodat de scholieren zich vóór december 2001 kunnen opgeven en we in 2002 een opleving zullen zien van de instroom. Wij rekenen op uII Hogeschool van Utrecht - opleiding geodesie/geo-informatica, postbus 182, 3500 AD Utrecht. E-mail: geodesie@fnt.hvu.nl, telefoon (030) 2388614 - 2388615 - 2388633 - 2388634. Contactpersonen: Wim Ormel, Hiddo Velsink, Henk Jongbloed, Eric Hagemans, Frans de Vroege, en Rob de Wijs. GEODESIA 2001-6

(NGT) Geodesia | 2001 | | pagina 25