Geodesia-congres 2001 'Geo tussen de oren' Congresprogramma Stichting Geodesia Automatisering van de voorziening van de geo-infor- matie is en wordt vanuit verschillende vakgebieden opgepakt. Geografen, cultuurtechnici en kartogra- fen zijn vanuit hun eigen discipline aan de slag ge gaan. Ook ICT'ers en bedrijfskundigen laten zich in middels niet onbetuigd. Er ontstaat een enorme dynamiek in het vakgebied. Er zijn niet alleen andere spelers in het veld, maar de spelers die er al stonden zien de inhoud van hun werk drastisch veranderen. Overheden gaan meer over tot regievoering en laten de uitvoering over aan het bedrijfsleven. Regievoering betekent datje ken nis en inhoud moet weten te combineren met een soort makelaarsfunctie, waarin interne vraag en extern aanbod bij elkaar gebracht worden. Dit alles doen we niet voor onszelf. Geo-informatie is niet langer een noodzakelijk kwaad, maar promi nent aanwezig in nieuwe toepassingen, zoals bij rou te-navigatiesystemen, in mobiliteitssystemen, in te lecommunicatie en op internet. Nieuwe mogelijkhe den buitelen over elkaar heen. Het congresprogramma staat garant voor nieuwe impulsen en biedt u de mogelijkheid uw positie (op nieuw) te bepalen en belangrijke ontwikkelingen 'tussen de oren' te krijgen. Het centrale thema 'Geo tussen de oren' heeft geleid tot drie dagthema's. Deze zijn als volgt ingevuld: Woensdag 24 oktober De ontzuiling van het vakgebied Automatisering van de geo-informatievoorziening is vanuit verschillende vakgebieden opgepakt. Geo grafen, geodeten, cultuurtechnici en kartografen legden hun eigen accenten. Is het nu de tijd de krachten te bundelen? Hoe belangrijk is het je eerst te verdiepen in geodesie en lcartografie als je werk met name bestaat uit projectmanagement en infor matiemanagement? Wat is de maatschappelijke be hoefte aan geo-informatici? Waar leggen werkgevers prioriteiten? Donderdag 25 oktober Wie doet wat? Overheden gaan steeds meer over tot regievoering. Het bedrijfsleven werkt steeds meer met niet alleen binnenlandse, maar ook buitenlandse onderaan nemers. Het werk wordt verder geautomatiseerd. Landmeetkundig werk wordt steeds vaker uitge voerd door mensen die hierin niet gespecialiseerd zijn, omdat de kosten van de landmeter te hoog zijn. Gaan we de productiviteit verhogen door de landme ter te behangen met pencomputers, GPS-ontvangers en andere geavanceerde meetinstrumenten? Wat zijn ervaringen met het werken met geavanceerde meetapparatuur? Wat verwacht de opdrachtnemer van de opdrachtgever en omgekeerd? Vrijdag 26 oktober De geo-info impuls Geo-informatie vervult een cruciale rol binnen be drijven en projecten. Belangrijk hierbij is het inno vatieve gebruik van geo-informatie. Wat is, of wordt, de rol van geo-informatie in de rich ting van de consument en binnen organisaties? Op deze dag komt innovatief gebruik van geo-informa tie aan de orde. GEODESIA 2001-6

(NGT) Geodesia | 2001 | | pagina 28