gebruik van Autodesk MapGuide Ser ver op de achtergrond en voor de ge bruikersinterface een eigen viewer van GISkit die gebaseerd is op de ontwikke lomgeving van MapGuide. Het maat werk bestaat uit een schermpje waar op te zien is wat de kosten van de plot zijn. 'Mag het een paar gram meer?' bij de kruidenier is bij Donner 'Mag het een hectare meer?'. Het bedrag geeft aan wat de klant moet betalen, dus in clusief de BTW. Naast de plotter is ook een printer geïnstalleerd waarop de bon wordt afgedrukt waarmee bij de kassa betaald kan worden. Dit gaat ui teraard volgens de standaardprocedu re. De hardware bestaat uit een plotter van HP, de 800 designjet 42" en een Compaq Deskpro EX PUI 800. Data De data die gebruikt wordt om de piot- files aan te maken, is de kleinschalige topgrafie met bronschaal 110.000 en de grootschalige topografie, de GBKN van Rotterdam. Vanuit het distributie centrum in Rotterdam worden NEN 1878-bestanden aangeboden. Via de SDF-converter worden de bestanden geschikt gemaakt voor de viewer. Kleinschalige en grootschalige topo grafie zijn vectorbestanden. Ten behoe ve van het snel zoeken naar de gewens te locatie wordt ook een bestand aan geboden met de straatnamen en huis nummers, en hun X,Y-coördinaten. Afdeling Reizen met GISkit en kassa. Kleinschalige en grootschalige topografie worden als twee afzonderlijke producten beschouwd. De grootschalige kaart heeft een schaalbegrenzing van 1:100 tot 1:3000. Er lean gekozen worden uit twee selecties: de volledige in houd van de database en een vereenvoudigde selectie. Bij de vereenvoudigde selectie worden de puntsymbolen, huis nummers, pandscheidingen en erfscheidingen in de tuinen niet afgebeeld. De GBK is een lijnenlcaart en wordt in twee kleuren uitgevoerd: rode lijnen voor de bebouwing en zwarte lijnen voor de overige belijning. Bij de kleinschalige topografie zal geen keuze zijn uit selecties. Plots met deze topografie hebben een schaalbegrenzing van 13000 tot 1:15.000. De kleinschalige topografie wordt volledig ge kleurd geplot. Plotten in de winkel. Een on line-verbinding heeft de voorkeur, maar omdat de klant direct geholpen moet worden zonder te lange wacht tijd, staan de bestanden lokaal. Gekozen is voor een maan delijkse actualisatie. De levering van gemuteerde bestan den vindt plaats via cd-rom. Dicht bij de klant De kaartenwinkel van Landmeten en Vastgoedinformatie bevindt zich op de achtste etage van toren III in het Euro- point-complex aan het Marconiplein. Het is dus niet be paald de plek waar veel passanten langskomen en zeggen: hé, je kan hier kaarten kopen. Bij het boekenpaleis Donner komen er per maand zo'n 150.000 mensen binnen. Daarbij zitten de potentiële kopers van kaarten op maat. De laag drempeligheid zal zeker veel burgers aantrekken. Toch is het niet de bedoeling dat die groep alleen de potentiële afnemer wordt. Er zal zeker worden gewerkt aan het bin nenhalen van bedrijven die baat hebben bij gedetailleerde en nauwkeurige situatietekeningen. Architecten, make laars, woningbouwverenigingen en een aantal andere bran ches zullen ook bij Donner op hun technische kaart kunnen wachten. Klanten behoeven niet meer naar de balie op het Marconiplein te komen. Het nieuwe distributiepunt voor analoge kaarten op maat is een service aan onze afnemers, ijp .'in ut» VL SUllljM BI vr '11 1 Reizen Cartografie GEODESIA ZOOl-6

(NGT) Geodesia | 2001 | | pagina 31