Geodesia-congres 2001 'Geo tussen de Congresprogramma Het 21e Geodesia-congres is een unieke gelegenheid om kennis te nemen van de nieuwste ontwikkelingen in de geo- informatie en geodesie. Het congres is een vertrouwd ontmoetingspunt voor geodeten en collega's uit aanverwante disciplines. Exposanten en inleiders zullen het thema en de aspecten ervan aan de orde stellen. Een uitgebreide toe lichting op de dagthema's van het congres vindt u in het juninummer van Geodesia. Het programma biedt alle ingrediënten voor een interessant en geslaagd congres 2001 en is een bezoek meer dan waard. Opening 21e Geodesia-congres door ing. T. Houterman, voorzitter Stichting Geodesia. Naast het centrale thema zijn drie dagthema's gedefinieerd. Deze zijn als volgt ingevuld: De on tzuiling van het vakgebied woensdag 24 oktober 2001 Opening door de dagvoorzitter mr. J. W.J. Besemer, Kadaster Wat is de maatschappelijke behoefte aan geo-informatie? Waar leggen werkgevers prioriteiten? Vanuit deze beschrijving zal door de sprekers worden ingegaan op plannen/ontwikkelingen/situaties bij hun eigen organisaties. Die inleidingen zullen ter voorbereiding dienen van een plenaire discussie over het dagthema en zijn verdeeld in twee blokken. In het blok vanuit de praktijk zullen inleidingen worden verzorgd door: mr.ir. J. C. Anneveld voorzitter NVG en directeur Fugro Inpark mevr. ir. E.C. Breken directeur Kadaster regio Zuid J.G. van Gilst adviseur geo-informatie bij Oranjewoud Objecten Informatie Het tweede blok wordt ingevuld vanuit het onderwijs door: prof. dr. ir. M. J. M. Bogaerts TU Delft prof. dr. ir. M. Molenaar ITC ir. H. Velsink Hogeschool van Utrecht prof. dr. ir. A.K. Bregt LU Wageningen Slot door de dagvoorzitter Wie doet wat? Opening door de dagvoorzitter Stroomlijning basisgegevens: mogelijkheden voor burger en markt Ondernemen met geo-informatieverzamelingen Innovatief aanbesteden bij Rijkswaterstaat Belastingheffing: de trekker voor vernieuwing van de geo-informatievoorziening Gebruik van GPS-infrastructuur: Hoe certificering hierbij helpt Verhouding opdrachtgever-opdrachtnemer in project HSL-Zuid Slot door de dagvoorzitter De geo-info impuls Opening door de dagvoorzitter Digitale uitwisseling ruimtelijke plannen Actualisering Monumenten Register 3D-visualisaties met behulp van geo-informatie Nieuwe rol voor geo-informatie binnen Gemeentelijk Havenbedrijf Rotterdam GIS bij Openbare Orde en Veiligheid Slot door de dagvoorzitter Sluiting congres donderdag 25 oktober 2001 ir.J.B.van der Veen, Oranjewoud drs. S.B. Luitjens, Ministerie BZK drs. ing. B. de Graaf, Kolpron consultants drs. K. Kosters, Meetkundige Dienst RWS ir. R. Kathmann, Waarderingskamer dr.ir. M.A. Salzmann, Kadaster T.W. Dorr, Arcadis vrijdag 26 oktober prof.dr. H.J. Scholten, Geodan mevr. drs. G. Fenten, RPD ir. E.E.A.M.C. Kuis, Twijnstra Gudde Management Consultants mevr. ir. B.A.M. Janssen, Meetkundige Dienst ing. A.K. Mulder, Gemeentelijk Havenbedrijf Rotterdam J.W. Hoogstraten, Politie GEODESIA 2001-7/8

(NGT) Geodesia | 2001 | | pagina 32