Kontek-KPD Engineering B.V. Geodesie en Civiele Techniek Architectenbureau Raadgevend ingenieursbureau Vastgoed Bouw en installatie services Waagpassage 1 Postbus 331 8200 AH Lelystad Telefoon: 0320-241454 Fax: 0320-232063 e-mail: info@kontek-kpd.nl Overige vestigingen in Bolsward, Oegstgeest en Oss hebben een belangrijke rol om de verworvenheden van de wetenschap en van de techniek te vertalen. Daar zie ik een belangrijk punt voor de geodetische adviesfunctie." Nu hij begint te spreken over maat schappelijke ontwikkelingen en de veranderende rol van de Meetkundige Dienst, zet Fijnaut met graagte zijn vi sie op het vak uiteen. "Er zijn enorme ontwikkelingen met GPS-technieken. Ik vraag mij zelfs af of het vak land meten over tien jaar nog bestaat. Wat je zult zien is dat bepaalde technische ontwikkelingen zoveel invloed hebben op het oorspronkelijke vak, en dan met name aan de onderkant, dat alles ingrijpend verandert. De bovenkant verandert niet zozeer, omdat nieuwe technieken zich verbreden buiten het klassieke veld van de geodesie om. Maar als geodeet moet je van steeds meer markten thuis zijn om het vak gebied te blijven volgen. ICT is een onmisbaar hulpmiddel, maar het verandert de taken van de medewerkers. Klassieke landmeters sterven uit. Zij worden allemaal meer opera tor." Uiteraard moet de Meetkundige Dienst na zoveel verande ringen ook een nieuwe naam krijgen. De huidige term dekt Strategisch Bedrijfsplan 2002 t/m 2006 Meetkundige Dienst Jaarlijks voort schrijdend plan met formatieve groei in de ICT-poot en afname in de GIV- sector. de lading niet meer en er gaan steeds meer stemmen op voor een nieuwe naam. Daarom wordt binnenkort in tern een prijsvraag uitgeschreven om een nieuwe naam te bedenken. Fij naut: "De term Meetkundige Dienst ontstond in 1931, toen er allerlei grote infrastructurele projecten in ontwik keling waren, die hoogwaardig meet- werlc vereisten. Dat deden we toender- tijd ook allemaal zelf. Maar nu met de huidige regiefunctie moet de naam worden aangepast aan de tijd. De nieu we naam zou ook recht moeten doen aan de historie, dat in ieder geval." Misschien kan de directeur zijn licht nog opsteken onder de groep geodeten van buiten de Meetkundige Dienst waarmee hij regelmatig in aanraking komt. "Je komt steeds dezelfde men sen tegen. Geodeten zijn voor eens en voor altijd geodeet. Geodesie boeit mij vanuit de topografische toepassingen. Het Normaal Amsterdam Peil vind ik machtig interessant hoor, maar geo deten hebben daar allemaal echt ge- voél voor! Ilc heb geen tijd voor het grondig lezen van vakbladen, maar ik voel me bij deze groep mensen toch aardig thuis." t. GEODESIA 2001-7/8

(NGT) Geodesia | 2001 | | pagina 38