Tm 1 WL-jongerenexcursie op 6 september 2001 INFORMATIE Verslag CLGE-bijeenkomst in Parijs op 6 en 7 april 2001 t! I'. de verschaling, de afspraken met be trekking tot het grondslagnet, de de formatiemetingen, het beheer van de meetmiddelen, en de technische risi- co-analayse ingeval er iets misgaat, als mede de nauwkeurigheden per me ting. Van alle deformatiemetingen zijn nulmetingen aangelegd, die sinds dien periodiek worden bijgehouden. Regelmatig wordt de hoofdgrondslag gecontroleerd. Op de eerste twee dwarsverbindingen zijn extensome- ters geplaatst, die van bovenaf worden gecontroleerd en tenslotte wordt van een groot aantal peilbuizen de hoogte gecontroleerd. Bovendien waren de landmeters betrokken bij het nauw keurig laten zakken van het caisson aan de noordzijde. Na de goed verzorgde lunch werden we per bus naar het tunnelcentrum ge reden waar we aan de hand van een film en mondelinge uitleg nog eens alles over de bouw van de tunnel te zien en te horen kregen. Daarna maak ten we een flinke wandeling naar het uitkijkpunt waar we in de diepte de ingang van de tunnel konden aan schouwen, zo ook de opslag van de betonnen segmenten, benevens het treintje die deze naar de plaats van be stemming vervoert, de fabriek die de vrijgekomen boorspecie weer reinigt, en de directieverblijven. Tot slot wer den we weer teruggebracht naar het Winston Churchillhotel waar we, voor sommigen helaas in haast, de ge bruikelijke aangeklede borrel konden nuttigen. Paul van Schelt Na het daverende succes van de GPS- oriëntatietocht twee jaar geleden voor de jongeren binnen de WL is het binnenkort weer zover. Spe ciaal voor de jongere leden binnen de WL organiseren wij op 6 september 2001 een dynamische excursie 'Plaats bepaling en navigatie op zee' naar een zeer dynamisch bedrijf: de Koninklijke Marine te Den Helder. Hierbij nodigen wij jullie uit om deze actieve en boeiende excursie bij te wo nen. Op het programma staan onder andere een bezoek aan een Fregat van de Marine en het Marine Museum. Er zal worden ingegaan op plaatsbepa- lings- en navigatiesystemen die door de Marine worden gebruikt. Gezien de beperkte bezoekcapaciteit op een fre gat is de deelname aan deze excursie beperkt tot dertig deelnemers. Dus rea geer snel, want de eerste dertig in schrijvingen zijn verzekerd van dit spectakel. Op 6 september 2001 worden wij r>m 12.00 uur verwacht in het re creatiecentrum van de Marine op het Marineterrein te Den Helder waar een lunch zal worden geserveerd. De excur sie eindigt om 17.30 uur. Meld vóór 31 augustus aan door je naam en de naam van je werkgever te mailen naar André de Wit of Edo Boon stra: e-mail, a.de.wit@eindhoven.nl of e.boonstra@arcadis.nl. Na je aanmel ding ontvang je nog een routebeschrij ving. Inlichtingen: André de Wit, telefoon (040) 238 60 46 (na 20.00 uur) of Edo Boonstra, telefoon 06 - 27 06 06 56 (overdag). Namens de WL activiteitencommissie, André de Wit en Edo Boonstra Op vrijdag 6 april 2001 namen beide vertegenwoordigers van de Neder landse geodetische beroepswereld deel aan de voorjaarsbijeenkomst van het Comité de Liaison des Geomètres Eu- ropéens (CLGE) in de salons de l'Aero Club de France in Parijs. Na de opening en de 'roll call' gaf voor zitter Paddy Prendergast een overzicht van zijn activiteiten sinds de laatste bijeenkomst in Praag. Allereerst kwam het in samenwerking met de FIG gehouden seminar in Delft in november 2000 (zie Geodesia 2001 no. 1 en FIG-website onder www.fig. net/figtree/bulletin/2001Mar) ter spra ke. Als samenvatting van dit seminar wordt een brochure voorbereid, met bijdragen van Paddy Prendergast, Stig Enemark, H. Mattson, F. Plimmer en R. Ledger. Het rapport moet de basis vormen voor discussies binnen de Eu ropese professionele geodetische ver enigingen over verhoging van de pro fessionele competenties. lil 'ii in Verder wordt gewerkt aan een her ijking van de CLGE-strategie (het con cept 'Strategy CLGE document'). Voor naamste reden voor de herijking is dat de output van de CLGE moet worden verhoogd. Het uitgangspunt dat er per land maximaal twee vertegenwoordi gers zijn, blijft gehandhaafd. Doel moet zijn en blijven dat geodeten Europees moeten (gaan) denken en dat zij voor anderen identificeerbaar moeten zijn. Een verdeling tussen locale en interna tionale markten belemmert verdere ontwikkeling van markt en beroeps groep. Eerlijke mededinging moet wor den beschermd en gepropageerd. De CLGE overweegt zich in te zetten voor een zogenaamde drie-zuilenstruc tuur binnen de Europese geodetische wereld: de persoonlijke ontwikkeling van de geodeet; de verdere ontwikkeling binnen het beroepsveld; GEODESIA 2001-7/8

(NGT) Geodesia | 2001 | | pagina 48