Gebied A Li' '4| 0,472m 0,334m Fig. 4. lijk weergegeven, echter de begren- ResuUaten zing in het terrein is eveneens ondui- van de stermeting delijk, een raster dwars door de verhar- op locatie 2 ding (9). De verharding voor de Scha- fig2). gerweg 31 is door de aanwezigheid van een benzinestation onduidelijk (10). Hier ontbreekt een overgang van open verharding naar gesloten verharding. De verharding langs het kanaal de Groote Sloot, nabij de brug, is niet dui delijk en er dient gemeten te worden (11). Deze verandering is tijdens het uitvoeren van de stermeting opgeme ten. Bij (12) is wel een achterpad gete kend, terwijl een dergelijk pad achter 't Vierkant huisnummers 34 t/m 40 ontbreekt (13). Overige lijnen De begrenzing particulier-openbaar is niet overal aangegeven (14). Bebouwing Om de verschillen te beoordelen zijn de brongegevens van de gemeten gebouwen onderzocht. De bebouwing ten zui den van de Groote Sloot is overgenomen van het Kadaster. Het kwaliteitskenmerk, dat aan elk punt is gekoppeld, is D4. Dit betekent dat de gegevens gedigitaliseerd zijn van de kadastrale kaart 11000 (standaardafwijking 15-30 cm). De bebouwing ten noorden van de Groote Sloot is uitgetekend uit het stereomodel van luchtfotografie 13000. Bestrating Deze is uit stereomodellen uitgetekend. Een aantal verschil len ontstaat door kleine veranderingen die niet gemeld en gemeten worden. De Grote Sloot is aan de zuidzijde op nieuw geasfalteerd zonder dat er veranderingen in de GBKN zijn doorgevoerd. Volledigheid van de inhoud Fig. 5. Overzicht van de meldingen door de drie waarnemers in gebied A. Kaartbesch rij vi ng In de straatnamen en huisnummers zijn geen fouten geconstateerd. Actualiteit Twee van de vier geconstateerde veran deringen (1 en 2) in de bebouwing zijn door de gemeente gemeld bij Basis- kaart Noord-Holland. De verandering in de bestrating (8) is nog niet gemeld door de gemeente. De gewijzigde be strating bij de brug (11) is onderdeel van een grote wegreconstructie ge weest, die wel in de GBKN is verwerkt, maar de wijziging langs de waterkant is aan de aandacht van de landmeter ontsnapt. De wijziging dient alsnog te worden gemeten. Juistheid Op basis van de kleuren in de plot zijn Bebouwing Vier verbouwingen ontbreken in het GBKN-bestand. De ver schillen zijn waarschijnlijk ontstaan na de vervaardiging. Op de plot (fig. 5) zijn deze met de nummers 1 tot en met 4 aangegeven. Twee van deze verbouwingen worden in de eerstvolgende bijhoudingsronde geleverd door het inge nieursbureau dat met de bijhouding van Zijpe is belast. Een houten schuur (minimaal 36 m2 groot), zichtbaar vanaf de openbare weg, ontbreekt (5). Verharding Een sprong in de bestrating is niet goed afgebeeld (6). Een wijziging in de verharding is niet gemeten (7). De aangege ven cirkelsegmenten zijn verdwenen en vervangen door bloembakken. De omtrek van de bestrating is op één plek gewijzigd en zal gemeten moeten worden (8). De kant ver harding langs de Schagerweg 33 tot en met 39 is niet duide- GEODESIA 2001-9

(NGT) Geodesia | 2001 | | pagina 22