Gebied B Normen voor de bovengenoemde kwaliteitscriteria geen fouten in de classificaties gecon stateerd. Een aantal vlakafsluitende lij nen ontbreekt (14) of staat op de ver keerde plaats (15). Deze afsluitlijn dient geplaatst te worden langs de openbare weg en niet aan het eind van het pad. Het afsluiten op een andere plaats dan langs de openbare weg sug gereert dat het pad daar stopt. Dit is lang niet altijd het geval. Volledigheid van de inhoud Fig. 6. Overzicht van de meldingen door de drie waarnemers in gebied B. 20 (7x) Bebouwing (fig. 6) Een nieuw huis (16) staat niet op de GBKN. Van een boerderij staat het be- drijfsgedeelte foutief op de GBKN (17). Deze fout zal in de lopende bij hou dingsronde nog worden verbeterd. Bij de vervaardiging is een fout gemaakt. De in 1993 gedigitaliseerde kadastrale kaart is overgenomen voor wat betreft de bebouwing. De betreffende boerde rij is in 1975 afgebrand en in 1976 her bouwd in een andere omvang. Bij de naverkenning had de verandering ge constateerd moeten worden. Een aan tal schuren/schuurtjes staat niet goed op de GBKN. Twee lclepstuwen (19) zijn niet meer aanwezig in het terrein. Verharding Een aantal opritten en toegangspaden ontbreekt en/of is veranderd (20). Het pad naar Grote Sloot ontbreekt bij (21). Wa terbegrenzingen De sloot bij (22) ontbreekt. Aan de noordzijde van de Groote Sloot zijn de sloten compleet uitgetekend, aan de zuidzijde alleen het midden. De lcar- teergids voor het uittekenen vanuit de luchtfoto's is destijds tussentijds ge wijzigd. Overige lijnen Een aantal terreinafscheidingen is gewijzigd. Kaartbeschrijving Hierin zijn geen onvolkomenheden gesignaleerd. Actualiteit Het nieuwe huis (16) is door de gemeente reeds gemeld bij Basiskaart Noord-Holland en is momenteel in bewerking bij het ingenieursbureau. De verdwenen lclepstuwen (19) wa ren niet bekend bij de gemeente. De gewijzigde opritten (20) zijn bij de gemeente niet bekend. Een aantal opritten is wellicht bij de vervaardiging vergeten. Het ontbrekende ge deelte van de sloot (22) is waarschijnlijk bij de naverken ning over het hoofd gezien. Juistheid Aan de noordzijde van de Groote Sloot is bij het uittekenen van de sloten onderscheid gemaakt tussen walbescherming en waterkant. Dit is niet consequent uitgevoerd. In relatie tot de kwaliteitsaspecten en de normen kan het volgende worden geconcludeerd. Volledigheid/Actualiteit Hoofdgebouwen: 85% Het handboek bijhouding geeft voor volledigheid 95% en voor de actualiteit twaalf maanden. In het proefgebied zijn tachtig woningen geteld. Zes hiervan waren niet volledig. Drie van deze zes veranderingen zitten in de lopende bij- houdingsronde en worden in het voorjaar van 2001 opge leverd door het uitvoerend ingenieursbureau. Een fout wordt hersteld in de eerstvolgende bijhoudingsronde. Twee veranderingen zullen alsnog door de gemeente worden ge meld. Bijgebouwen De volledigheid en actualiteit zijn niet te bepalen vanaf de openbare weg, maar de indruk bestaat dat de bijgebouwen niet volledig zijn. De luchtfotografie is hierbij van belang. Wegen Deze zijn goed weergegeven. Een verandering (11) is niet ge meten. De opritten zijn niet volledig weergegeven. Van de veertig opritten die zijn gezien, ontbraken er negen in de GBKN. Sloten De volledigheid en actualiteit zijn niet te beoordelen vanaf de openbare weg. De luchtfotografie kan hiervoor worden gebruikt. Een gedeelte sloot, zichtbaar vanaf de openbare weg, dat niet is uitgetekend zal alsnog als mutatie worden opgevoerd. Overige lijnen Veranderingen in erfafscheidingen worden veelal niet ge meld en komen daardoor niet in de GBKN. De terreinaf- GEODESIA 2001-9

(NGT) Geodesia | 2001 | | pagina 23