'Oddens Bookmarks, The Fascinating World of Maps and Mapping' Een geo-begrip op internet! Van het WEB Wm'L'.-mewi Bookmarks Wie zich weieens wat vrije web- tijd gunt en uit nieuwsgierig heid bij de vermelde geo- links op onze website langsloopt, is misschien gestuit op het zo op het eer ste oog niet zo veelzeggende adres http://oddens.geog.uu.nl/index.html. Dit webadres hebben we al heel lang bij onze geo-links vermeld staan, maar het wordt tijd om er toch wat promi nenter aandacht aan te schenken. Het enige lastige voor deze columnist is dat als de home-pagina op je beeld scherm verschijnt, je niet weet waar je moet beginnen, er is zoveelMaar ge lukkig, de website is sober, helder en eenduidig opgezet, zonder allerlei franje die je van het hoofddoel afhou den. Oorspronkelijk opgezet door Roelof Oddens van de Universiteit van Utrecht (faculteit Geografie) is de site enige tijd terug geheel vernieuwd door KartLab (ook Universiteit Utrecht). De stijl is praktisch en sober, en dus uit stekend geschikt voor zijn doel... de bezoeker efficiënt te laten zoeken naar adressen op het web waar iets te vin den valt over geo-informatie. Inmid dels bevat de website zo'n 14.000 links naar allerlei locaties die iets van doen hebben met kartografie en kaarten, ge ografie en geo-informatie. En per dag komen er tientallen nieuwe links bij! Begrijpelijkerwijs door zijn internatio nale karakter is de website in het En gels opgemaakt. een verdere onderverdeling naar onderwerpen. En om nog beter naar je doelgebied te komen kun je ook opgeven binnen welk land moet worden gezocht. Bij elke categorie wordt door de auteur speciaal gewezen op enkele inte ressante adressen... Omdat er zoveel verwijzingen zijn, wordt via een speciale pagina even gewezen op de nieuwe bijdragen van de laatste maand. Fragment Browse-pagina met categorieën. Or here.. Site designed by KartLab UU i Please select which category you want to browse in. Bookmarks For more search-options please refer to the 'search' option 'W, old,electronic, on-line creating, Geodesy, Curiosities J. antiquarian, electronic, soft' General and Catalogues General and Regional V.Cartoaraphic and Geographical Societies VI.Departments t VIL! VIII.Libranes. General and Classification Systems IX.Literature; Databases, Cartobibliographies, Journals, New Additions X.Gazetteers Uiteraard was ook Geodesia te vinden, alhoewel één van de links niet meer klopt sinds onze 'restyling'. En dat het een populaire site is, bewijzen de cijfers: gemiddeld zo'n 1500 'pageviews' per dag en 1,5 miljoen bezoekers sinds de op richting in 1996. Je krijgt zeer uitgebreid uitgelegd hoe je kunt adverteren via Oddens Bookmarks. Met ruim 400.000 bezoeken in 2000 voorwaar een veelbezocht adres! Inhoudelijk valt er eigenlijk niet zoveel over de site zelf te zeggen, de grote kracht ligt in zijn mogelijkheden om wereldwijd relevante webadressen te ontsluiten. Oddens' Bookmarks is met recht een geo-portaal te noemen en toont ons een prima venster op die grote en vaak verrassend on bekende geo-wereld. Door het grote aantal verwijzingen is bij het 'browsen' een goede indeling in categorieën van essentieel belang. Bin nen elke categorie vind je ook weer Eindconclusie: Oddens Bookmarks is een heel belangrijk webadres voor iedere geo-deskundige en geo-geïnteresseer- de. En daarom staat ook terecht in de kop van deze bij drage: een geo-begrip op internet"! GEODESIA 2001-9

(NGT) Geodesia | 2001 | | pagina 37