Geodesiaprijs 2000 Noot van de redactie: In plaats van een eigen verslag van de uitreiking van de Geodesiaprijs 2000, hebben we ervoor gekozen dit verslag van Henk Schallenberg, collega van beide prijswinnaars, te plaatsen. Hij schreef dit verslag voor het blad 'Binnenste Buiten', nieuwskrant voor de sector Buitenruimte van Gemeente werken Rotterdam. Jaarlijks wordt door de voltallige re dactie van het tijdschrift voor geodesie en geo-informatie bepaald welk van de in dat jaar verschenen artikelen eruit springt. In 2000 is het artikel van Frans en Wim gekozen! Uit het juiyrapport: een verademing tussen alle weten schappelijke bijdragen; een verhaal uit de praktijk geschre ven, herkenbaar voor veel lezers; uitstekende illustraties; de Rotterdamse (landmeetkundige) nuchterheid: als het niet kan zoals het moet, dan moet het maar zoals het kan. Doos gebak en borrelwagen De voorzitter van de Stichting Geo- desia, Theo Houterman, kwam met re dacteur Irwin van Hunen naar Rotter dam om de prijs uit te reiken. Maar hoe zorg je dat die prijsuitreiking een verrassing blijft? Het is afdelingschef Louis Smit aardig gelukt: met alleen de secretaresse in het complot is er een afspraak gemaakt om in de reguliere MT-vergadering het ondeiwerp 'GPS bij deformatiemetingen' aan te snij den. Als materiedeskundige was een drietal medewerkers uitgenodigd, waaronder de twee prijswinnaars. Al snel werd duidelijk dat het niet over meten ging en waarom die doos gebak en het borrelwagentje aanwezig wa ren. Lovende woorden en een oorkon de werden hun deel. De winnaars van de Geodesiaprijs 2000, Wim en Frans, kregen een beetje heimwee naar hun vorige werkkring en Louis Smit sprak de woorden: "Ik ben trots op jullie". Het is laat geworden die avond; geluk kig moest ik dit verslag schrijven, dus ben ik er maar bij gebleven Henk Schallenberg, Gemeentewerken Rotterdam Ze waren uitgenodigd om te brain stormen over het gebruik van GPS bij deformatiemetingen. Ze gingen weg met de 'Geodesiaprijs 2000' voor het beste artikel van 2000 in het vak blad Geodesia. Wim Wiggers, teamleider Stad bij het leidingenbureau, en Frans Scheffers, chef Grenzen bij Landmeten en Vast goedinformatie, waren vorig jaar nog werkzaam bij de productie-eenheid CDM van LV. Beiden waren betrokken bij de landmeetkundige werkzaamhe den in het havengebied. CDM staat voor Constructie en Deformatiemetin gen; van oudsher worden hier de inge wikkelde en vernuftige landmeetkun dige klussen gedaan. Het was dan ook geen wonder dat de redactie van het vakblad voor geodetisch Nederland Geodesia deze twee collega's vroeg om het eerste artikel te schrijven in een serie over technische metingen. Net als iedere meetopdracht, was deze schrijfopdracht een uitdaging voor de twee ras-landmeters. Het onderwerp werd 'Deformatiemetingen aan kade muren in 's werelds grootste haven'. Het artikel werd geplaatst in het juni- nummer van vorig jaar. GEODESIA 2001-9

(NGT) Geodesia | 2001 | | pagina 40