In memoriam ir. Victor de Vries INFORMATIE KvAG-themamiddag 'Digitale luchtcamera's' Op 11 oktober 2001 organiseert de Kring voor Aardobservatie en Geo- informatie een themamiddag over de nieuwe digitale luchtcamera's. Is de tijd dat luchtfoto's op film worden ge maakt binnenkort voorbij? Na deze themamiddag weet u er alles van. Vier sprekers houden een voordracht over de ontwikkeling van digitale camera's en het gebruik van digi taal opgenomen luchtfo to's: dr. Helmut Heier (Z/I Imaging), ir. Bert Kolk (Topografische Dienst), dr. Andrea Hoffmann (Terralmaging) en ir. Sander Oude Elberink (TU Delft). De themamiddag wordt gehouden in Alterra, zaal 1, Droevendaalsesteeg 3, Wageningen van 13.30 tot 17.00 uur. Kosten: voor KvAG leden geen, voor niet-leden 35,-. Aanmelding bij: Inge Flim, TU Delft, fax (015) 278 27 45, e-mail: j.flim@geo. tudelft.nl. Voor een aanmeldingsfor mulier, de wegbeschrijving naar Alter ra en meer informatie: www.lcvag.nl. George Vosselman (dagvoorzitter), TU Delft Vic werd geboren op 18 juli 1944 in Helmond en over leed thuis in zijn woonplaats 's-Hertogenbosch op 12 juni 2001, na een ziekbed van enkele maanden. In Eindhoven behaalde hij zijn gymnasium-p. Na zijn militaire diensttijd begon hij in 1966 aan de studie Geo desie in Delft. Na zijn afstuderen trad hij in juni 1972 in dienst bij de Gemeente Eindhoven, bij de hoofdafdeling Grondzaken en Landmeetkunde van de Dienst Ruimte lijke Ordening en Verkeer. Zijn interesse ging uit naar de automatisering van een vastgoedsysteem. Vic was dan ook nauw betrokken bij de opzet en ontwikkeling van het vastgoedsysteem en de daarmee verband houdende administratie. In april 1976 werd hij assistent hoofd van de afdeling Landmeetkunde en chef Kartografie. Latei- was hij waarnemend hoofd en gedurende enkele maan den ook chef Tekenkamer. Van 1982 tot en met 1984 had hij de leiding van het project 'Ontwikkeling Interactief Grafisch Systeem'. Als opvolger van ing. J. van Asperen werd hij in november 1984 afdelingshoofd van de afdeling Landmeetkunde en Kartografie bij de dienst Openbare Werken. Vanuit deze functie was hij actief bezig met onderzoek naar de toe pasbaarheid van het IGS-systeem voor de digitale kaart vervaardiging. Hij gaf hierbij blijk over een zeer goede vakkennis te beschikken. Hij wist een goede sfeer te cre- eren binnen de afdeling. Op 1 oktober 1985 nam hij na ongeveer dertien jaar af scheid van de gemeente Eindhoven, waar ze hem hebben gekend als een bescheiden persoon en een man met kwa liteiten waar iedereen respect voor had. Zijn oprechtheid en jovialiteit zullen iedereen bijblijven. De volgende vier jaren heeft hij gewerkt bij DHV, waar hij gevraagd werd voor het opzetten van een vastgoed automatiseringssysteem, om daarna toch weer terug te keren naar de gemeentelijke overheid. Vic trad in 1989 in dienst bij de gemeente Tilburg, als hoofd afdeling Land meten, waar hij in de eerste helft van de jaren '90 de basis heeft gelegd voor de huidige basiskaart (GBKT) van Tilburg. Een kaart die ook nu nog door zeer veel collega's voor diverse toepassingen wordt gebruikt. In het eerste nummer van VI-matrix van juni 1993 is, door de redactie in samenwer king met Vic, een artikel ge plaatst: 'Tilburg voert GIS ge- meentebreed door'. Voor het OL2000 voerde hij de pilot uit voor het ontsluiten van de ka dastrale informatie, adressen en bestemmingsplannen en -voorschriften voor de vastgoedbalie. Vanaf 1997 was hij adviseur informatiebeleid bij de afde ling Advies en Ontwikkeling van het Servicebedrijf Infor matie en Automatisering. Vanuit die functie zorgde hij voor een goed beheer van de vastgoedinformatie voor de afdeling GIS Geometrie en voor de afdeling Landmeten van Openbare Werken Tilburg. Voor de publielcsbalies Bouwen, Wonen en Leefomgeving heeft hij, ook in het kader van OL2000, meegewerkt aan de opbouw van een datawarehouse vastgoedinformatie. Vic was een fijne, zachtaardige collega die nooit boos was te krijgen, ook al liepen zaken niet altijd zoals hij zou hebben gewild. Hij werd bij de collega's van de gemeente Tilburg, maar ook alom in den lande geacht als een vak man met grote kennis op het gebied van de vastgoed informatie. Met zijn warme en menselijke manier van werken bood hij een prachtig tegenwicht tegen de tech niek en het jachtige van deze tijd. Vic is zaterdag 16 juni 2001 in zijn woonplaats 's-Herto genbosch begraven. Veel (oud-)medewerlcers van de ge meenten Eindhoven en Tilburg waren aanwezig om af scheid te nemen van hun vriendelijke collega. Wij wen sen zijn vrouw Antoinette en zijn drie kinderen veel sterkte toe. Vic, bedankt. Je was een fijne vriend en collega. Pieter van Leijsen ^iO-lNKNIUwjr, GEODESIA 2001*9

(NGT) Geodesia | 2001 | | pagina 41