Exclusief of integraal, zwart/wit of genuanceerd GLOBE GLOBG Reactie In het septembernummer van Geo- desia heeft de heer Van Hunen een redactioneel artikel geschreven naar aanleiding van onze eerdere op roep tot relatiebeheerders. Dit artikel bevat onjuistheden en is ons inziens te suggestief. Tegen de achtergrond van de huidige instroomproblematiek is het daarom wenselijk enige nuance ring aan te brengen. Belangrijkste punt van kritiek betrof de oproep tot relatiebeheerders en dan met name het exclusieve karakter daarvan. De geschetste karikatuur is echter onjuist. Ten eerste zijn wij als één van de weinigen de afgelopen twee jaar actief geweest binnen de Geodesie Promotie Commissie (GPC), omdat wij vinden dat gezamenlijke promotie de beste kansen op instroomvergroting biedt. Helaas is dit unieke samenwer- kingsplatform, waarbinnen juist een Namens de opleiding geodesie/geo- informatica, Eric Hagemans Coördinaat bepaling van grondslagpunten in RD en/of NAP Coördinaat bepaling van puntobjecten Adviesverlening m.b.t. GPS GPS cursussen GPS trainingen op maat Verhuur van GPS apparatuur Verwerking van GPS data Uw GPS partner voor GPS metingen Verhuur apparatuur Opleidingen Neem vandaag nog contact op Globe NV Langestraat 221 B-2240 Zandhoven België Tel.: +32 3 466 05 05 Fax.: +32 3 466 05 00 E-mail: info@globe.be Web www.globe.be omslag te constateren was van meetpunt- naar geo-infoden- ken, door desinteresse verloren gegaan. Verder is ons door alle omliggende onderwijsinstellingen (waar we overigens een prima relatie mee hebben) duidelijk gemaakt dat geza menlijke promotie prima is, maar dat werven een zaak is van de scholen zelf. Het concept van de relatiebeheerders is binnen de GPC voorzichtig opgestart, maar kon door de op heffing niet worden uitgebouwd. Een tweede en niet onbelangrijk punt is dat onze instroom dit jaar verder is teruggelopen. Dat is jammer, gezien de hoge kwaliteit van onze afstudeerders, zoals de heer Van Hunen terecht constateert. Tegen deze achtergrond is er hopelijk begrip voor dat onze prioriteiten momenteel volle dig liggen bij de werving van nieuwe studenten. Een scala aan acties is op touw gezet, met als belangrijkste onderdeel het door ons bedachte netwerk van relatiebeheerders. Dit idee is nog niet eerder geprobeerd in de geschiedenis van de geodesiepromotie en is volgens ons de enige resterende manier om instroomvergroting te forceren. Daarom geven we hier nogmaals het concept van de relatiebeheerders. Een groot aantal mensen uit het vakgebied gaat zoveel mogelijk middelbare scholen bewerken. Dit bewerken kan zo simpel of uitgebreid als de relatiebeheerder zelf wil: één telefoontje, e-mailtje of bezoekje per jaar per school kan al voldoende zijn om het vakgebied als keuze-optie een rol te laten spelen. Tevens kan de relatiebeheerder achter infor matie komen, die gerichte pr-acties mogelijk maken (zoals decanenbijeenkomsten). Het netwerk kan een prachtige in frastructuur vormen om nieuw en aantrekkelijk promotie materiaal over het land te verspreiden. Marktvergroting kan immers alleen worden bereikt door langdurig energie te steken in persoonlijke contacten. Tot slot is vaak gebleken dat gewoon beginnen vanuit één coördinerende organisatie de grootste kans op succes biedt. Onze oproep in het juninummer van Geodesia was al inge leverd toen we dit idee op de studiemiddag in Blij dorp ven tileerden en er buitengewoon positief op werd gereageerd. Ik heb toen aangegeven dat wij dit netwerk gingen opzet ten en dat iedere mede- en samenwerking daarbij welkom was. Werving is binnen de toen gevormde Blijdorpgroep, waar we zelf ook aan deelnemen, het belangrijkste agenda punt. Of anderen zich bij ons netwerk aansluiten en zo ja wanneer, is nog onduidelijk. Wij gaan ondertussen door met de opbouw, want er is geen tijd te verliezen. We beslui ten met een herhaling van de eerder gedane oproep: wordt relatiebeheerder! Wij rekenen op u! GEODESIA 2001-10

(NGT) Geodesia | 2001 | | pagina 23