LM-groep gemeente Reusel-De Mierden Samenwerking werkt nog steeds Historie Tom van Sambeek, hoofd LM-groep. trage besluitvorming en geringe di recte invloed op het functioneren van de dienst; door de gemeentelijke herindeling in het gebied Zuidoost-Brabant zou den dusdanig grote gemeenten ont staan, dat die de eerdergenoemde taken zelf konden uitvoeren. De gemeentelijke herindeling kreeg per 1 januari 1997 zijn beslag. Daaraan voorafgaand werd de Technische Dienst Zuid-West Kempen met ingang van 1 januari 1996 opgeheven. De me dewerkers werden door de verschillen de gemeenten overgenomen. De positie van de landmeetkundige afdeling was een bijzondere, omdat de afdeling in zijn geheel werd overgenomen door één gemeente. Deze afdeling zou ver dergaan onder de naam LM-groep, als tak van dienst van de nieuwe gemeente Reusel-De Mierden, met een eigen be groting en een grote mate van zelfstan dig opereren. Ondanks het feit dat de nieuwe gemeenten elk omstreeks 18.000 inwoners tellen, was men van meet af aan ervan overtuigd dat het zelf uitvoeren van landmeetkundige werk zaamheden niet haalbaar was, mede ge zien de ontwikkelingen op het gebied van de vastgoedinformatievoorziening. Al meer dan vijfendertig jaar jaar worden in een aan tal Kempische gemeenten landmeetkundige werk zaamheden in onderlinge samenwerking uitgevoerd. De opheffing van vele samenwerkingsverbanden roept de vraag op waarom deze landmeetkundige samenwerking hier nog steeds, tot tevredenheid van haar klanten, kan voortbestaan. Om een antwoord te krijgen op deze vraag zullen in het kort de historie en de huidige organisatie en werkwijze van de LM-groep worden beschreven. Op 1 juli 1952 werd de Technische Dienst Zuid-West Kem pen, een gemeenschappelijke regeling van de gemeenten Bladel, Eersel, Hoogeloon, Hooge en Lage Mierde, Oost- en West- en Middelbeers, Reusel, en Vessem opgericht. Het doel was voornamelijk het gezamenlijk uitvoeren van het bouwtoezicht. In de loop van de tijd werden de disciplines civiele techniek, landmeten (1964) en milieu aan de taken toegevoegd. Twee zaken vormden beginjaren negentig een bedreiging voor de bestaansgrond van deze dienst: volgens sommige bestuurders voldeed de constructie van de Wet Gemeenschappelijke Regeling niet meer: GEODESIA 2001-11

(NGT) Geodesia | 2001 | | pagina 10