Huidige organisatie en werkwijze Conclusie Zoals gezegd maakt de LM-groep on derdeel uit van de gemeente Reusel-De Mierden. Zij voert voor vijf gemeenten in de Kempen landmeetkundige werk zaamheden uit in de ruimste zin. In to taal telt de LM-groep negen medewer kers, waarbij in de taakverdeling in grote lijnen een splitsing is aange bracht in landmeetkundige werk zaamheden voor nieuwe werken en grenzen enerzijds, en de bijhouding van de basiskaart anderzijds. De rela tie met haar klanten is geregeld via dienstverleningsovereenkomsten. De huidige klantgemeenten van de LM-groep zijn Bergeijk, Bladel, Eersel, Hilvarenbeek en Reusel-De Mierden. Daarnaast nemen aan de gemeente gelieerde instellingen, zoals woning stichting 'De Zaligheden', eveneens diensten af van de LM-groep. Kenmer kend voor de klantgemeenten is dat deze geen landmeetkundig personeel in huis hebben en alle landmeetkundi ge diensten afnemen van de LM-groep. Zo draagt de LM-groep zorg voor rooi lijncontroles, matenplanwerkzaamhe- den, meetkundige begeleiding grond- transacties en allerlei soorten kaart materiaal. Als basismateriaal heeft de LM-groep de beschikking over de groot schalige basiskaart model Brabant, waarbij zij eveneens zorg draagt voor de bijhouding hiervan. Centraal staat dat door overleg met be trokken gemeenten gezocht wordt naar een efficiënte manier van wer ken, bijvoorbeeld het combineren van opdrachten en het voorkomen van dubbel werk. De grote productbetrok kenheid, gekoppeld aan de lokale ken nis van de medewerkers en de moge lijkheid van de klantgemeenten om na de contractperiode de afname van diensten te staken, maken bedrijfsma tig werken mogelijk en noodzakelijk. Naast het reguliere landmeetkundige werk probeert de LM-groep ook iets te betekenen op het gebied van de ge meentelijke vastgoedinformatievoor ziening, hierbij inspelend op de be hoefte van de gemeenten. Voorbeelden hiervan zijn het initiëren van een onderzoek naar de moge lijkheden van samenwerking op het gebied van de (vast- goedjinformatievoorziening. Dit initiatief is door de betrok ken gemeenten met enthousiasme ontvangen en is ambte lijk reeds vlot getrokken. Daarnaast adviseert de LM-groep hoe om te gaan met de opwaardering van Nuts-GBKN naar Norm-GBKN en te participeren binnen de stichting GBKN- Zuid. In de hier genoemde voorbeelden beperkt de LM- groep zich dus niet tot de uitvoering van landmeetkundige werkzaamheden, maar stelt zich actief op in het mee denken over alle aspecten van het vakgebied, als ware het de landmeetkundige afdeling van de betrokken gemeente zelf. Samengevat kan dus worden gesteld dat een samen werkingsvorm op het gebied van landmeten goed mogelijk is, als wordt voldaan aan de volgende (succes)factoren: marktconforme tarieven; klantgericht werken, dus datgene doen wat de klant van je vraagt; betrokkenheid laten blijken door meedenken en advise ren; op een heldere en open manier inzicht geven in presta ties. De voordelen van het op deze manier samenwerken zijn: hoger kwaliteitsniveau van het landmeetkundig pro duct; meer samenhang in de geografische informatiehuishou ding. Samenwerken is niet uit, alleen de gemeenschappelijke re geling van weleer was een constructie die niet functioneer de. Zo is er thans een tendens waarneembaar om ook op andere gebieden door samenwerking een hoger kwaliteits niveau te bereiken. GEODESIA 2001-11

(NGT) Geodesia | 2001 | | pagina 11