ifiSÊi kadastrale nummers en huisnummers zichtbaar. Hoewel de geometrie van het Kadaster (het LKI) en de administratie (AKR) apart worden aangeleverd, zijn ze hier gekoppeld, zo dat door aanwijzing van een perceel op het scherm de ge gevens van het perceel en de eigenaar verschijnen. En als de nieuwe mutaties zijn verwerkt, kan ook de oude situatie nog worden weergegeven omdat de historie tegenwoordig wordt bewaard. Een mooi plaatje ontstaat als onder de ka dastrale kaart de GBKE en vervolgens de luchtfoto worden geprojecteerd. Dan heb je alle informatie in één oogopslag bij elkaar. Afbeelding van het objectenbestand gebaseerd op de GBKE. Er is ook een medewerker bezig de ri- oolbeheerkaart bij te werken. Omdat op de kaart de rioolkolken met een erg beperkte nauwkeurigheid zijn aange geven, moeten die wat nauwkeuriger worden bepaald. Een minder geva rieerd werk als je bedenkt dat er 76.000 kolken in het Eindhovense ri oolstelsel zitten. Maar ja, niet alle werkzaamheden bij een gemeente zijn even spectaculair. Naast het grootschalig materiaal is er ook nog van alles bij te houden op kleinschalig gebied, zoals de ToplOvec- tor en het basislijnenbestand (basis voor kaarten op kaartschaal 12.500 tot 1:10.000, zoals de huisnummer- kaart en de stadskaart). Dit zal tevens worden ingericht als objectenbestand om op adresniveau een koppeling tot stand te brengen met het GBA, de wo ningcartotheek, het bedrijvenregister en andere administratieve bestanden waarin een adres voorkomt. Op een andere kamer zijn drie landmeetkundigen (van mbo Arnhem en Breda) bezig met het muteren van de GBKE, dat wil zeggen dat de één het lijnenbestand bijwerkt, en zijn collega's de controles en het bijwerken van de objectbestan den voor hun rekening nemen. Een mooie demo van de beheerkaart laat zien hoe daarin selecties kunnen worden gemaakt van bestemmingen in het industriegebied of woongebied en bij het verder onderverdelen van de groen- kaart worden de standplaatsen van de bomen zichtbaar met daarnaast de leeftijd, soort en staat van onderhoud. Dat is van belang, want als de gemeente een populier van vijftien jaar oud wil rooien, zijn er altijd wel mensen die daartegen protesteren. Detail van de Stadskaart. De toekomst van de afdeling Geo-In- formatie ziet er beslist niet somber uit wat de werkvoorraad betreft. De prognose is dan ook dat het perso neelsbestand zal moeten uitbreiden, vooral op hbo-niveau. Misschien dat dan de verhouding mannen/vrouwen ook nog verder ten gunste van de laat- sten wordt bijgesteld. En dat alles maakt het werken op de afdeling Geo-Informatie in Eindhoven zo aantrekkelijk. GEODESIA 2001-11

(NGT) Geodesia | 2001 | | pagina 28