Gemert-Bakel in de overgang 4 Systematiek Op een flinke steenworp afstand van Eindhoven ligt de gemeen te Gemert-Bakel, een vijftal ja ren geleden ontstaan door samenvoe ging van de beide gemeenten met de daarbijbehorende dorpskernen Elsen- dorp, Handel, De Mortel, De Rips en Milheeze. Qua omvang beslist niet klein: ruim 12.000 ha, groter dan Eind hoven bijvoorbeeld, maar natuurlijk met wat minder bebouwing. Een ge mengd agrarische gemeente met over wegend weilanden en dus koeien en (vooral) varkens, maar ook flink wat bos. Het technisch beheer van de gemeente is onder de naam Sector Gemeente werken officieel ondergebracht in het gemeentehuis, middenin het dorp Gemert. Op dit moment wordt dat ver bouwd en zijn alle gemeentelijke dien sten gehuisvest in een voormalig klooster, een paar honderd meter ver derop. In dat klooster treffen we ook de landmeetkundige dienst, of beter de cluster Geo-Info, met aan het hoofd Wim Sandbrink. De cluster, onderdeel van de afdeling Openbare Werken, heeft een eigen hoek in de tijdelijke barak waar die afdeling is gehuisvest. Twee werkstations markeren de werk plek waar Wim en zijn assistent Arie van Lankveld de afdeling Openbare Werken ondersteunen. Bij het buiten- stijgende vastgoedcoördinator, zegt Wim Sandbrink, ie mand die gemeentebreed alles aan elkaar kan breien en ook de organisatie daarop kan aanpassen. Momenteel wordt dit gedaan door het hoofd I&A in samenwerking met Wim. Gemert kent ook een afdeling Dienstverlening, waar het publiek alle informatie lean krijgen over gemeentelijke en kadastrale zaken. Geen 'loket' waar men alleen maar door verwijst, maar een echte afdeling waar de vragen worden uitgezocht en beantwoord. Daar moeten dus een soort dui zendpoten werken, hoewel het systeem Arc-View daarbij een geweldige steun is. Voor WOZ- en kadastrale zaken hoeft nog maar zelden een beroep te worden gedaan op de technische afdelingen die hier ook al modern met 'back office' worden aangeduid. Overzichtskaart gemeente Gemert-Bakel. Theo Scheele, redacteur. Clusterhoofd Wim Sandbrink: alles gemeentebreed aan elkaar breien. werk fungeert Jan van Melis als landmeetassistent. Het werk bestaat uit het beheren en onderhouden van verschil lende bestanden die met geo-informatie te maken hebben. Geo-Info werkt zelf voor 100% digitaal, andere afdelingen gebruiken nog wel analoog materiaal (groenbeheer, riool- beheer en wegbeheer), maar de eerste stappen op de digi tale snelweg zijn toch al gezet. De kadastrale informatie bij voorbeeld is via het systeem Arc-View volledig digitaal be schikbaar en raadpleegbaar op alle af delingen die hiervan gebruikmaken. De bijhouding daarvan, eenmaal per maand, ligt bij Wim, die nu ongeveer drie jaar op deze post werkt. Arie is nog maar een maand in Gemert werk zaam. Ook het bestemmingsplan buitenge bied is digitaal beschikbaar met ToplOvector als ondergrond. Nieuwe bestemmingsplannen zullen ook digi taal worden vervaardigd, zodat al volop van de voordelen en geneugten van de digitale informatie wordt geproefd. Ook de WOZ-gegevens zijn digitaal ingevoerd en gekoppeld aan de kadastrale kaart. Verlangend wordt uitgekeken om verder te gaan op die weg en ook andere onderdelen te digi taliseren. Daarvoor zijn overleg en coördinatie met andere afdelingen nodig. We ontberen in feite een afdelingsover- In Gemert wordt zowel door ontwerpers, uitvoerders en beheerders gewerkt met de meest recente versie van MicroStation. De landmeetkundige pakketten GEOPRO, GEOKEY en KADKEY worden gebruikt voor de verwerking van meetgegevens en voor de was/wordt-gegevens van de digitale kadastrale kaart (DKK). Gemeten wordt er met de tachymeter Leica 1103. Voor het raadplegen van de kadasterinformatie worden Arc-View en GisVG-percelen van Centric gebruikt, en om kaartjes te plotten staat de plotter HP750C tot ieders be schikking. GEMEENTE Gemert-Bakel GEODESIA 2001-11

(NGT) Geodesia | 2001 | | pagina 29