De kennismaking met de Terneu- zense landmeetkundigen vindt plaats in het bestemmingsplan Othene, of 'Noten' zoals de bewoners het noemen. Tussen de Otheense kreek en de oever van de Westerschelde groeit langzaam maar zeker (en eigen lijk niet zo heel erg langzaam) een fraaie, nieuwe luxe buitenwijk. Op een braakliggend duinachtig hollebollig stuk grond beijveren John de Koster en Peter Eijsackers zich om raaien, assen van nieuwe wegen en paden uit te zet ten. Op een hoog gelegen punt heeft Peter zijn tachymeter opgesteld en in gemeten, en geeft nu instructies door aan collega John om piketten te plaat sten op de uitgerekende plaatsen. Van af dit punt (een vrije standplaats) kan ik alles overzien, zegt Peter, de nieuwe huizen, een kerktoren, een vast punt op een rotonde en ook het hele terrein dat moet worden uitgezet. Een eind verderop sjouwt John met een spiegel en een tas vol gereedschap door het duingebied en plaatst piketten op de plekken waar Peter hem naartoe stuurt. Na de raaien en de assen van de wegen volgen wat markante hoofd punten voor de bouw van de apparte- Om de zoveel menten die hier moeten komen. Als dat klaar is, is er nog meter een puntje wat tijd over om wat 'topo' te meten, onder andere een stuk (John de Koster), nieuw aangelegd asfaltweg. "Om de zoveel meter een puntje", zegt Peter, daarbij John in het ongewisse latend hoeveel meter dat moet zijn. Vanaf grote hoogte opmeten en uitzetten van het uitbreidingsplan Othene. Collega Hans Dekker volgt het uitzet- werlc met de ontwerptekening in de hand en het heeft kennelijk zijn goed keuring. Hans geeft een uiteenzetting over de werkzaamheden die Geo-Infor- matie (een onderdeel van het bureau Civiele Techniek van de sector Stadsontwikkeling en Beheer) nog meer uitvoert. Dat is heel wat, want 80% van alle besluiten die een ge meente neemt, hebben met geo-informatie te maken, heeft hij uitgerekend. Zo voor de vuist weg noemt hij een aantal zaken. Het opmeten van planinformatie, dat wil zeggen de topografie en kadastrale grenzen die nodig zijn voor het vervaardigen van matenplannen en verkavelingsplannen. Wij zetten zelf alle rooilijnen en kavelgrenzen van ver kochte kavels van de gemeente uit en wijzen die in het ter rein aan de nieuwe eigenaren en het Kadaster aan. Later komt het Kadaster het nog eens overmeten. Dat vinden de bewoners erg overdreven, maar de gemeente heeft met het Kadaster nog geen afspraak kunnen maken over uitwisse ling van die meetgegevens. Van nieuw ontworpen wegen worden assen uitgezet, zoals we dat al zagen in Othene, en ook de hoogten van rioolputten worden aangegeven. Tevens worden aanvullende metingen gedaan voor bijhou ding van de GBKN. Eigenlijk doet Geo vrijwel alle metingen GEODESIA 2001-11

(NGT) Geodesia | 2001 | | pagina 31