Kontek-KPD Engineering B.V. m Jjt J maar dat wil niemand hier hardop horen zeggen. En hoe zit het met GPS? Dat is in Bever wijk helemaal niet aan de orde. Boven dien, zegt Frieling, weten we daar ge noeg van af om te beseffen dat we dat hier niet nodig hebben. In Beverwijk hanteert men het princi- En dat alles maakt het leven van de 'landmeters' van Bever wijk zo speciaal. Bijna voltallig Geo-lnformatieteam. V.l.n.r. Frieling, Gerlofsma, Timmer, Van der Hoek (Rietveld ontbreekt). Een belangrijk item van Beverwijk is tenslotte nog de Stadskaart, een echt pronkstukje. Stadslcaarten werden al eeuwen geleden vervaardigd. Jacob van Deventer is er in 1560 mee begon nen in opdracht van het Spaanse ge zag. Die kaart geeft de situatie van de stad aan vóór de verwoesting in het be gin van de 80-jarige oorlog, net op tijd dus. In 1650 volgde een kaart van Da niël van Breen en toen duurde het tot 1925 eer Schermerhorn de derde stads kaart van Beverwijk het levenslicht liet zien. In 1981 verscheen de eerste kleurenkaart. Toen had men de smaak te pakken, want in 1991 kwam er weer één en begin 2001 werd een prachtig, geheel digitaal vervaar digd, exemplaar aan het gemeentebestuur aangeboden. Met trots vertelt Timmer dat het Geo-lnformatieteam daar aan het nodige heeft bijgedragen. pe dat het verwerken van een mutatie meting in de basiskaart gebeurt door iemand die niet de meting heeft ver richt, om onafhankelijke controle van de gegevens te waarborgen. Geodesie en Civiele Techniek Architectenbureau Raadgevend ingenieursbureau Vastgoed Bouw en installatie services Waagpassage 1 'Postbus 331 8200 AH Lelystad Telefoon: 0320-241454 Fax: 0320-232063 e-mail: info@kontek-kpd.nl Overige vestigingen in Bolsward, Oegstgeest en Oss i GEODESIA 2001-11

(NGT) Geodesia | 2001 | | pagina 37