Gemeentegeodeten in gesprek f.y !Hs Bij elke gemeente, groot of klein, is er toekomst voor de geodeet Op een zonnige donderdagmiddag verzamelden zes geodeten zich in Deventer om met elkaar in gesprek te gaan over hun passie: landmeet kundig werk bij de gemeente. Onder steund door twee redacteuren lieten zij in een paar uur een groot aantal punten de revue passeren, waarbij met vuur gesproken en met interesse geluisterd werd. Dit alles met het doel om de koele cijfers uit de enquête 'Geo-informatie bij gemeenten' te voorzien van diepgang, achtergronden en nuances. Ter voorbereiding waren, naar aanleiding van de in gevulde enquêtes, zes discussieonderwerpen gekozen. Maar één middag met zes zo betrokken vakgenoten bleek niet genoeg om alles uitgebreid te bediscussiëren. Dit verslag geeft een kijkje in wat er wel aan bod kwam in Deventer, een schets van zes persoonlijke meningen en visies, soms met, soms zonder samenhang. Hierbij wilde de discussie weieens afdwalen en werd er regelmatig wat ge wandeld op interessante zijwegen. Dit verslag geeft een sa mengevat en enigszins gestructureerd beeld van dit ge sprek tussen gemeentegeodeten. Spreken, discussiëren r/O II II ÏMIJ V// li ii ii ii ii -.*1 Hoe breed moet je zijn? Geodesie bij gemeenten bestaat onder ande re uit vastgoedinformatie en landmeetkun dige dienstverlening. Horen deze twee wel bij elkaar in één organisatieonderdeel? Ver sterken of verzwakken ze elkaar? Vaak, maar niet altijd, vind je het landmeetkundig ingenieurswerk en de vastgoedinformatievoorziening in één organisatieonderdeel. Dit is meestal historisch gegroeid, vanuit het land meetkundige werk. Voordeel is dat het goede, vakbekwame imago van de landmeters afstraalt op de vastgoed informatievoorziening. Ook is het pret tig dat je alle vragen kunt beantwoor den, en bijvoorbeeld het proces van planontwikkeling van begin tot eind kunt begeleiden. Zo lever je de onder grond, doe je een aanvullende meting, lever je de kadastrale gegevens en zorg je voor uitzetting en aanwijs. Leuk voor de landmeters, prettig voor de colle ga's. Vastgoedinformatie wordt wel steeds belangrijker. Geo-informatie neemt hierbij het voortouw bij het ob- jectgericht werken en het koppelen van bestanden. En bij het maximaal ge bruiken van automatiseringsfacilitei ten liepen we altijd al voorop, hoewel anderen nu met een inhaalslag bezig zijn, met name bij de ICT-afdelingen. Een aardige oplossing voor de com binatie van uitvoering van landmeet kundig werk en gemeentebreed aan sturen van vastgoedinformatie is om naast de afdeling Geo-Informatie een 'informatiemanager vastgoed' in huis te hebben, die vanuit een centrale plaats in de organisatie werkt. In alle gevallen is en blijft het nodig om vol doende kwaliteit en kennis in huis te hebben. Zo moetje de vragen van de ge- Irwin van Hunen en Theo Scheele, redacteuren. "Landmeters hebben een goede uitstraling: ze zijn betrouwbaar, precies en hebben aanzien" "De werkprocessen en informatievoorziening worden steeds meer kaartondersteund" GEODESIA 2001-11

(NGT) Geodesia | 2001 | | pagina 44