"Werken bij de gemeente is aantrekkelijker dan het lijkt" Kansen voor de toekomst "Het abstractieniveau is belangrijker dan de vakopleiding, mits er voldoende technische achtervang is" Summary acceptabel (als je in de buurt woont) en werktijden zijn flexibel. En de secundaire arbeidsvoorden (ouderschapsver lof, parttime werken, opleidingskansen) zijn vaak goed. Maar, een auto van de zaak zit er zelden in en de salarissen zijn niet onbeperkt. Maar alle aanwezigen benadrukken dat zij zelf het werken bij de gemeente hartstikke leuk en aantrekkelijk vinden, en veel van hun collega's ook. Ook komen studenten die bij een gemeente stage hebben gelopen, er graag werken na af ronding van hun opleiding. Het slechte imago van de ge meente vinden zij dan ook niet terecht. De tijd dat afgekeurde plantsoenarbei ders naar landmeten werden ge stuurd, is gelukkig voorbij. Niet dat dit nooit een succes was, maar vaak ging het ook mis. Maar wat we nu wel nodig hebben, is ons ook niet altijd duidelijk: moet ik een IT-er nemen of een karto- graaf? En als je een geodeet zoekt en deze niet kunt vinden, neem je dan een weg- en waterbouwer die het vak in de praktijk wel leert, maar dan al tijd een zekere basiskennis moet ont beren? Mensen met een bredere oplei ding, die zowel binnen als buiten in zetbaar zijn, zorgen ervoor dat je pie ken en dalen in het werkaanbod beter kunt oppakken. Kortom, een duidelijk beeld van wat voor mensen we nodig hebben en hoe we daar aan moeten ko men, is er niet. De vraag "zijn de men sen die van de geodetische opleidingen afkomen goed inzetbaar in de gemeen telijke praktijk" wordt echter una niem met een volmondig JA beant woord. Met als opmerking, dat ze nog wel een aanvullende 'gemeente'-oplei ding moeten volgen om inzicht te krij gen in de gemeentelijke organisatie, de begroting en de processen. Alleen zo kunnen ze de gemeentebrede rol van de geodeet invullen. en tenslotte het verdiende eten. Is er reden om ons zorgen te maken over onze rol en onze toekomst We zien met z'n allen steeds meer werk op ons afkomen. Vaak moeten we zelf het initiatief nemen, maar als we dat doen dan krijgen we het werk ook. Soms heb je weieens het gevoel dat je werk inpikt dat een andere afdeling ook zou kunnen doen. En omdat we ons werk steeds beter organiseren, hebben we vaak ook wel wat tijd om er iets nieuws bij te doen. Toch ook hierbij de voorzichtige kanttekening: houd je bij je core business! Taken die we kunnen binnenhalen, zijn bijvoorbeeld het ma ken en beheren van koppelingen tus sen administratieve bestanden en on ze kaarten, maar ook het vervaardigen van een WOZ-objectenkaart, en de afstemming tussen al die verschillende registraties in de gemeente. Na een paar uur van intensief discussiëren was de creativi teit nog niet op, maar de energie wel. Vele meningen waren gegeven, de verhalen van de anderen aangehoord en er was afkeurend of juist instemmend gereageerd. Honger en dorst lieten zich gelden. Met een tevreden gevoel werd het officiële deel afgesloten en werd er, na al het hersenwerk, aandacht geschonken aan de inwendige mens. Zijn 'we een aantrekkelijke werkgever, kun nen we de concurrentie met de ingenieurs bureaus aan Het imago van 'de gemeente' is niet zo goed. Gemeenten komen duf en saai over, terwijl ze dat niet zijn, in ieder geval niet in ons vakgebied. De leuke kanten van het werk zijn: breed werk terrein, veel ontwikkelingen en uit dagingen, je kunt werken in en voor je eigen woonomgeving, reistijden zijn Municipal surveyors in discussion Geodesia organised a discussion, in which six surveyors from diffe rent municipalities, large and small, participated. Many subjects were discussed, and many opinions were put forward. The general conclusion was that working as a surveyor at a municipality is both interesting and rewarding. KEYWORDS surveying, municipalities, applications TREFWOORDEN landmeetkunde, gemeenten, praktijk GEODESIA 2001-11

(NGT) Geodesia | 2001 | | pagina 47