We hebben ons gerealiseerd dat een termijn van één maand erg kort is voor de uitvoering van het werk. Om die reden betreft de vastgelegde afspraak een inspanningsverplich ting. In de praktijk zien we het als een uitdaging om de af spraak na te komen en wordt de afgesproken termijn in 80% tot 90% van de gevallen gehaald. Opgemerkt moet nog worden dat bij gereedmelding door het ingenieursbureau de basisinhoud van de GBKN wel meetrijp is, maar een deel van de extra gemeentelijke topo grafie (plustopo) doorgaans nog niet. Bijvoorbeeld bomen moeten op dat moment meestal nog worden aangeplant, omdat men hierbij afhankelijk is van het plantseizoen. Via het maandelijks contact met de leiding van het Wij konder- houd wordt dit gemeld en worden bomen op een later tijd stip gemeten. 0 Het merendeel van de GBKN-metingen wordt in Capelle gedaan met een robotic-systeem. Organisatie Voor de bij houding van de GBKN is Capelle onderverdeeld in drie gebieden. Het werk wordt gedaan door drie mede werkers die ieder verantwoordelijk zijn voor de bijhouding in het eigen gebied. Deze medewerkers werken deels bin nen en deels buiten, en doen dus zowel de meting als de ver werking daarvan. Het gaat hier om de grotere mutaties waar een medewerker doorgaans een aantal dagen tot weken mee bezig is. In die tijd wordt het uitzetwerk door de twee collega's gedaan, zodat ongestoord kan worden ge werkt aan de bijhouding. Alleen in de vakantieperiode en bij ziekte zou dit problemen kunnen geven. Tot op heden zijn er op dit punt gelukkig nauwelijks problemen geweest. Deze drie medewerkers plaatsen in hun 'eigen gebied' alle meldingen van dit soort mutaties op een lijst en houden op die manier het overzicht. Deze mutaties worden door lopend gemeten en verwerkt, waarbij wordt geprobeerd om steeds minimaal twee dagen aaneengesloten hieraan te werken. Bij dit werk gaan uitzettingen met spoed nog altijd voor. Voor wat de betreft de overige genoemde mutaties geldt op dit moment een actualiteit van één jaar. Vanaf juli 2002 wordt deze termijn teruggebracht tot een halfjaar. Gemeente Schiedam me In de gemeente Schiedam, gelegen langs de Nieuwe Maas, bevinden zich verschillende havens. De bui tenhavens zijn direct bereikbaar vanaf de Nieuwe Maas en een aantal kleinere binnenhavens zijn gelegen achter een sluis. Deze binnenhavens dienen uiter aard goed bereikbaar te zijn voor de pleziervaart en voor de vrachtboten. Om te kunnen beoordelen of de bin nenhavens moeten worden gebaggerd, worden regelmatig peilingen verricht om de ligging van de bodem te bepa len. Het echolood. Landmeters zijn watermeters Het peilen is een taak van de land meetkundige afdeling van de Gemeen te Schiedam. Dus naast de gebruike lijke landmeetkundige activiteiten, zo als inmeten, uitzetten, waterpassen en deformatiemetingen, wordt door de landmeters ook de diepte van de ha vens gepeild. De relatie met het land meetkundige werk is natuurlijk dat de ligging van de bodem wordt geregis treerd ten opzichte van het NAP en dat Peilen van havens GEODESIA 2001-11

(NGT) Geodesia | 2001 | | pagina 8